„Zakažme reklamy na půjčky,“ burcují komunisté. Vadí jím zadluženost Čechů

26. 5. 2018
12:20

Od příštího roku by mohla z televizních obrazovek, z rozhlasového vysílání, z novin a časopisů i z internetu nebo z plakátů zmizet propagace bankovních a nebankovních půjček. V novele o regulaci reklamy navrhla zákaz šíření skupina komunistických poslanců. Za jeho porušení by hrozila podle předlohy až dvoumilionová sankce.

„Reklamy vyvolávají dojem snadného získání finančních prostředků s malým rizikem dopadů a důsledků s tím spojených. V situaci, kdy je v České republice vysoká zadluženost s důsledky vysokého počtu exekucí, se jeví jako potřebné tento druh reklam zásadním způsobem omezit,“ napsali předkladatelé v důvodové zprávě.

Restrikce by se podle novely nevztahovala jen na publikace v obchodních prostorách bank a nebankovních finančních společností, které informují o nabízených finančních produktech. Předloha nyní zamíří k posouzení vládě. Bez ohledu na její stanovisko o ní rozhodnou zákonodárci.

České domácnosti dluží přes 1,5 bilionu

Dluhy českých domácností vůči bankám v březnu stouply proti únoru o 9,3 miliardy korun zhruba na 1,556 bilionu korun. Meziročně dlužily domácnosti o 110 miliard korun více. Počet nově zahájených exekucí loni meziročně klesl o desetinu na 612 tisíc. Počet ukončených exekucí naopak dlouhodobě roste, loni jich bylo 540 tisíc.

Video Babička půjčila tetě čtvrt milionu, říká Pavel. Půjčky mu rozbily rodinu. - Andrea Ulagová, Jan Brunclík
1080p 720p 480p 360p 240p

satanas ( 26. května 2018 18:12 )

A uplne nejlepsi by bylo zrusit "demokraticky" blbecky se skorapkou na pWDeli a vymytym mozkem..

fotrpjotr ( 26. května 2018 14:57 )

To by si tady už ale nemohl soudruhu psát.

flora ( 26. května 2018 14:38 )

Není nad to, když v TV běží pořad na téma lichvy , exekucí a lidské bídy. Pak následuje reklamní blok uvedený a zakončený reklamou ke snadné půjčce na cokoliv.(nejlépe s RPSN 35%). Samozřejmě s ukázkou přešťasných a dobře živených dětí , hrající si spokojeně u moře, kde lepě chodí kráska v písku a pozoruje ji pohledný metrosexuál se sklenkou v ruce od plážového baru. Načež pokračuje pořad o lidském dnu , špíně a psychických problémech celé rodiny, související právě s tou úžasnou půjčkou, co si před 3 lety vzali...

satanas ( 26. května 2018 13:51 )

Je s podivem, že vaše orgány činné v trestním řízení nestíhají trestný čin lichvy, jeden z nejrošířenějších, hned po neplacení výživného. Exemplářní trest pro několik lichvářů by je aspoň trochu uzemnil.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa