Zemana čeká smutné léto: Ve člunu na Vysočině, ale bez tří kamarádů

Autor: Jakub Veinlich - 
16. 4. 2018
05:07

Některé jistoty zůstávají. A tak i letos prezident Miloš Zeman stráví letní dovolenou na Vysočině. I tentokrát plánuje vyrazit s nafukovacím člunem na svůj oblíbený rybník u chalupy v Novém Veselí. Jenže volno to bude o něco smutnější než v předchozích letech. V rozhovoru pro rádio Frekvence 1 si prezident posteskl, že už se neuvidí s některými svými kamarády.

Prezident má o dovolené už jasno. „Jako vždy to bude v létě a chtěl bych to spojit s výjezdem do kraje Vysočina,“ prozradil Zeman v rozhovoru, kdy se vydá na svou oblíbenou chalupu. Tedy na místo, kde trávil veškerý čas poté, co odešel do důchodu, aby se v roce 2013 vrátil jako prezident.

Video Pirát z Vysočiny: Zeman znovu vyplul na rybník, fanynky mu mávaly. - TV Nova, Hudební banka.cz

Tak jako jeho předchůdce Václav Klaus nevynechal žádnou zimu pořádnou lyžovačku, Miloš Zeman se nechce nechat ani tentokrát ochudit o své oblíbené modro-žluté plavidlo. „Samozřejmě, že tam navštívím svůj rybník, i když není můj, ale je mi dovoleno, stejně jako mnoha jiným, veslovat v nafukovacím člunu,“ těší se Zeman na letní pobyt na venkově.

Léto bez kamarádů

Poté, co Zeman mluvil o člunu a pravidelných vyjížďkách, ztlumil hlas a zjihnul. Letos bude na dovolené postrádat své blízké kamarády, se kterými se v létě v Novém Veselí jinak vždy scházel. „Bohužel, byli jsme čtyři, respektive na začátku nás bylo dokonce pět a z toho tři na Vysočině. Tři kamarádi mi umřeli,“ posteskl si prezident.

Na začátku dubna zemřel prezidentovi v krátké době třetí z nejbližších přátel. Po řezníkovi a hospodském Miroslavu Zitovi a někdejším šéfovi Kosteleckých uzenin Janu Bočkovi skonal po těžké nemoci v 77 letech také rybníkář Jiří Růžička.

„Takže teď už mám jenom dva. Teď už tam nebude to setkání, které tam jeden z mých přátel vždycky organizoval, takže mně zbývá jen ten rybník a ten člun,“ uzavřel prezident.  

S Růžičkou Zeman přitom udržoval častý kontakt. Zval ho vždy na oslavy vzniku státu 28. října, scházeli se také na Pražském hradě nebo na zámku v Lánech.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

xiioma ( 16. dubna 2018 11:21 )

Ty taky ne, Balčo.

balika ( 16. dubna 2018 10:50 )

To je stará pravda, už nemusíš být mezi živými, Helčo.

balika ( 16. dubna 2018 10:33 )

Kdyby čeští novináři nebyli dívky prodejné, tak by se objevovaly v médii fotky jako u každých jiných prezidentů, t.j. korektní.

TrojanSlovakia ( 16. dubna 2018 10:16 )

Tento článok musel písať idiot typu Novotný mladší, ktorý prenasledoval aj Bartošovú PS: Idiot je diagnóza.

taupan ( 16. dubna 2018 10:01 )

krone.at/1693730

Zobrazit celou diskusi
Další videa