Zeman dá Vitáskové 28. října metál. Řešil i její místo na Hradě a ve vládě

Autor: ČTK, AKu - 
15. 4. 2018
19:50

Prezident Miloš Zeman chce 28. října udělit státní vyznamenání bývalé ředitelce Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleně Vitáskové. Plánuje ji ocenit za její boj proti takzvaným solárním baronům, řekl v neděli v rozhlasové stanici Frekvence 1. Vitásková patří mezi Zemanovy podporovatele, v březnu se účastnila i koncertu na Pražském hradě pořádaném pro prezidentovy sympatizanty u příležitosti jeho inaugurace.

Zeman  odmítl spekulace o tom, že by se Vitásková mohla stát novou hradní kancléřkou místo Vratislava Mynáře. Podle něj není pravda ani to, že by měl  naopak Mynář zamířit do vedení České národní banky. Na dotaz, zda by Vitáskovou jmenoval premiérkou, Zeman odpověděl, že by to učinil v případě, že by založila stranu a vyhrála ve volbách. Něco takového ale označil za nepravděpodobné.

Vitásková vedla ERÚ od roku 2011 do loňska. V čele úřadu vystupovala proti společnostem provozujícím solární elektrárny. Kritizovala zejména státní podporu pro tento typ elektráren, která podle ní vede ke zdražování elektřiny. O provozovatelích pak často mluvila jako o solárních baronech, někdy jako o mafii.

Kvůli solárním elektrárnám nakonec sama stanula před soudem. Krajský soud ji nejprve potrestal 8,5 roku vězení v kauze neoprávněně udělených licencí solárním elektrárnám na Chomutovsku. Vrchní soud v Olomouci ji ale letos obžaloby zprostil. Zeman v předvolební kampani prohlásil, že stíhání Vitáskové mohli iniciovat solární baroni, žalobci se ale proti tomu ohradili. Prezidentův výrok podle nich podrývá důvěru v českou justici.

Video Alena Vitásková křest - Tomáš Koníček, Petr Soukup
1080p 720p 360p

 

 

Doporučujeme
ivopatta ( 16. dubna 2018 10:04 )

kalina107 Tak co to jsou starobní důchody? (definice)

kalina107 ( 16. dubna 2018 07:34 )

No , já myslím , že o tom ví asi tak stokrát víc než ty . Ty v podstatě tady pouze neustále opakuješ lži , pomluvy a hovadiny z nevymáchané tlamy ožralce Kalouska a jeho kumpánů .

ondra1974 ( 16. dubna 2018 00:02 )

Nekdo na Hrade, by mohl uz konecne upozonit prezidenta, ze jeho falesny chrup uz by potreboval vymenit. Ma je zluty jako kun....

ivopatta ( 15. dubna 2018 23:32 )

Za obhajobu zájmu spotřebitelů ve vedení ERÚ si to zaslouží. Bohužel aktuálně se chová jako politik. Viz články "Důchodová reforma: Téma pro politiky, nebo zloděje?" nebo "Důchod není pojistka před pádem do bídy". Pani Vitásková v uvedených článcích komentuje státní důchodový systém ...a přitom nezná ani odpověď na jednoduchou otázku: Co to jsou starobní důchody?

plwer ( 15. dubna 2018 21:50 )

.....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa