Stropnický skončil s páteří v nemocnici. Z problémů ještě není venku

Autor: mac, vei - 
14. 4. 2018
20:10

Ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO) musel do nemocnice. Zatímco v sobotu ráno předsedal krizovému štábu ministerstva kvůli situaci v Sýrii, ještě v pátek ležel na lůžku v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Tam skončil už ve čtvrtek. Jak ale sám řekl Blesk Zprávám, nejde o nic vážného. Hospitalizovaný byl i loni v červnu.

Ani ministrům se nevyhýbají zdravotní problémy. Své o tom ví i ministr zahraničí Martin Stropnický. Zatímco ANO ve čtvrtek řešilo, zda jít do vlády opřené o hlasy od SPD, nebo obnovit jednání s ČSSD, měl vicepremiér jiné starosti. Ty ho dohnaly do nemocnice.

„Byl jsem na dlouho plánovaném vyšetření krční páteře. A protože mi bylo řečeno, že pro toto vyšetření je dobré zůstat dva tři dny v nemocnici, tak jsem to podstoupil,“ řekl šéf české diplomacie Blesk Zprávám.

Video  Stropnického se Žilkovou úspěch ANO těší. O syna Matěje po propadáku Zelených strach nemá  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

Než bude úplně fit, musí si ještě chvíli počkat. „V budoucnu mě ještě čekají rehabilitace,“ doplnil ministr. Na sobotní tiskové konferenci po zasedání krizového štábu ministerstva na sobě ale nedal nic znát.

Večer už strávil s rodinou a manželkou Veronikou Žilkovou. Zdravotní potíže přitom Stropnického nepotrápily poprvé.

Potíže s nedokrvováním mozku

V nemocnici skončil i v polovině května v roce 2012, kam ho převezli rovnou z vinohradského divadla, kterému dřív šéfoval. V pražské nemocnici Na Františku ale nakonec neměli pro Stropnického volnou postel. Skončil nakonec doma na lůžku.

„Máme v pondělí po vizitě volat panu primáři, v kolik hodin bude pro Martina postel připravená,“ řekla tehdy Blesku ministrova žena Žilková.

U Stropnického se projevila porucha vestibulárního systému, tedy ztráta rovnováhy, a ta doma nedá léčit. „Je to dlouhodobá léčba a nemocnice a další jiná různá vyšetření jsou nutné. Jde totiž o nedokrvování mozku,“ popsala před šesti lety Stropnického zdravotní problémy Žilková. Ministr měl podle ní tehdy závratě a potřeboval infuze.

Svůj program musel Stropnický rušit také loni v červnu. Coby ministr obrany dostal od lékaře „rozkazem“ kvůli infekčnímu onemocnění klid, antibiotika a krátkodobý pobyt v nemocnici.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

starypes ( 15. dubna 2018 18:03 )

Takovým křivákům se páteř nikdy nenarovná. Z toho ANO ho vyhoďte zavčas, dělá vám ostudu a to moc.

zkzkz ( 15. dubna 2018 17:44 )

zlomirek ( 15. dubna 2018 13:50 )

zkzkz ( 15. dubna 2018 13:36 )

Ingsoc ( 15. dubna 2018 13:18 )

 To je karma, buzerante!

Zobrazit celou diskusi
Další videa