Zeman se naštval na Kajínka kvůli mercedesu. Za fotku peskoval i policisty

Autor: zst - 
27. 3. 2018
20:15

Neměl si kupovat mercedes, ale obyčejnou škodovku. To vzkázal prezident Miloš Zeman dvojnásobnému vrahovi Jiřímu Kajínkovi, kterému dal loni milost. Hlava státu to uvedla v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech. Divačka a čtenářka Blesku se ho tu ptala, jestli cítí spoluzodpovědnost za to, že se z Kajínka stala celebrita, se kterou se fotí děti i policisté. O tom prezident ale prohlásil, že nic takového necítí.

„Mě to tak trošku štve. Když si pan Kajínek pořídil za dva miliony mercedes, byť si je zřejmě našetřil ve vězení, tak na jeho místě bych si koupil obyčejnou škodovku. Na druhé straně, každý má právo činit, jak umí, pokud neporušuje zákon. Obraťte tu otázku obráceně. Nemyslíte, že chyba je i na těch lidech, včetně policistů, kteří se s panem Kajínkem radostně fotí? Vina je na obou stranách,“ odpověděl Zeman na otázku divačky Aleny, která se ptala na spoluzodpovědnost za „morální úpadek“, když se lidé s vrahem fotí jako s celebritou.

Kajínek si na luxusní vůz vydělal pravděpodobně autorskými právy na knihy a filmy, které o něm vznikly.

Video Zeman promluvil o jedu v Česku, poradci s půlkou žaludku i svém zdraví - Blesk.cz

Přímou odpovědnost za to hlava státu podle svých slov ale necítí. „Že jsem mu dal milost po 23 letech pobytu ve vězení a samozřejmě i po pochybnostech, jestli ty dvě vraždy skutečně spáchal, tak za to rozhodně odpovědnost necítím. To je pravomoc prezidenta a udělal jsem tak po zralé úvaze,“ dodal Zeman.

Kajínek byl odsouzen 23. června 1998 na doživotí za to, že v roce 1993 zastřelil podnikatele Štefana Jandu a jeho bodyguarda Juliána Pokoše, druhý osobní strážce střelbu přežil. Kajínek vinu nikdy nepřiznal, policii obvinil z vykonstruovaného procesu a soudy z předpojatosti. Jeho žádost o obnovu procesu zamítly Vrchní i Ústavní soud. V roce 2010 měl premiéru film natočený na motivy jeho příběhu. 23. května 2017 mu prezident Miloš Zeman udělil milost.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

zdenek43 ( 28. března 2018 00:36 )

Zeman dával během své vrcholné politické kariéry přednost výhradně českým autům. Používal zejména Tatru 700, která je nyní ve sbírkách Národního technického muzea. Seděl obvykle vepředu, kde měl přidělaný zvětšený popelník..........Dalším autem Zemanovy vrcholné politické éry byla prodloužená verze Škody Octavie liftback. Problémem první novodobé octavie byl totiž velmi malý prostor pro nohy pro cestující vzadu a na světě ještě nebyla ani první generace novodobého superbu. Škoda tak již vyráběnou octavii „natáhla“ o osm centimetrů......."Byli jsme hluboce zklamáni, od normální Škody Octavia se liší jen tím, že je o osm centimetrů delší," řekl tehdy Zeman. Političtí prominenti tak později přesedlali do modelů od Audi (nejčastěji A6 a A8).... nooooooo hlavne TATRA mela spotrebu - - - Dvoutunový vůz vykazoval průměrnou spotřebu kolem 13,5 l na 100 kilometrů.

zdenek43 ( 28. března 2018 00:23 )

Nóbl Superb V6: nové auto prezidenta je nejdražší a nejrychlejší škoda 29. března 2013 Superb, ve kterém vozí prezidenta, je nejrychlejší a nejdražší osobní auto vyráběné v Česku. A taky největší, nejrychlejší, nejluxusnější a nejdražší škodovka. Netrpělivě teď vyhlíží facelift a na dohled je i nová generace. Právě teď si užívá ještě pár chvil nové slávy. Před několika dny ji slavnostně uvedli do hradních garáží jako oficiální vůz nového českého prezidenta. .... Miloš Zeman sice býval za svého premiérského působení tatrovák, ale šestsettřináctka, i její nástupkyně Tatra 700 jsou dnes už spíš objekty zájmu veteránistů.........

Zobrazit celou diskusi
Další videa