Zeman udělil další milost. Opilci, který v autě zabil svou ženu i dítě

Autor: ČTK, kal - 
1. 3. 2018
16:43

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek udělil milost muži, který při dopravní nehodě usmrtil svou manželku a syna. Omilostněný sice nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu, avšak Zeman jeho další potrestání vnímá jako nadbytečné a kruté. V tiskové zprávě o tom informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Odsouzený muž byl ve vězení za ohrožení pod vlivem návykové látky a za usmrcení z nedbalosti.

Ovčáček uvedl, že prezident se slitoval především nad nezletilým dítětem odsouzeného, které kvůli nehodě přišlo o matku a sourozence. „Vyhověl tím jak prosbám a přáním ostatních pozůstalých, kteří nyní o nezletilého po dobu uvěznění jeho otce pečují, tak i četným přímluvám řady osob z místa bydliště omilostněného, učiněných již v průběhu trestního řízení,“ napsal.

„Omilostněný svým činem sice způsobil neodčinitelný následek – smrt dvou osob, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o nejbližší členy jeho vlastní rodiny (manželku a syna), tak jejich úmrtím je doživotně a nejpřísněji potrestán především on a jeho druhý nezletilý syn,“ uvádí se v oficiálním zdůvodnění zveřejněném na webových stránkách Hradu. „Z humánního hlediska se proto jakékoliv jeho další potrestání zdá jako zcela nadbytečné a z pohledu nezletilého dítěte, které uvězněním otce přišlo o svoji poslední nejbližší osobu, jako velmi kruté a navíc s trvalým negativním dopadem na jeho další psychický vývoj,“ dodává dokument podepsaný Ovčáčkem.

Zeman přihlédl k tomu, že dopravní nehoda nezpůsobila zranění či hmotnou škodu nikomu dalšímu. Řidič před ní vedl řádný život a do vězení nastoupil dobrovolně. Milost se nevztahuje na sedmiletý zákaz řízení, který soudy muži rovněž uložily.

Prezident Miloš Zeman udělil během uplynulých let celkem osm milostí, většinou z humanitárních důvodů. Výjimkou bylo omilostnění vraha Jiřího Kajínka, který strávil ve vězení 23 let. 

Video S prezidentem v Lánech: Babišovi bych milost nedal, není to Kajínek. - Blesk TV
1080p 720p 360p


Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
Borek1 ( 3. března 2018 21:58 )

Myslím, že se už žádnému chlapovi nepovede dostat milost za zbavení se manželky (to dítě třeba taky zlobilo). Ani nevíte a třeba to bylo vše jinak a jemu to prostě vyšlo...

zdenek43 ( 2. března 2018 21:56 )

zase populismus - oblbovani spodnich 10 milionu obcanu CR . . a zase soudruhovi-priteli Zemanovi tooooooo z e r o u ???? ++ Zeman: Vzdávám se práva udělovat milosti a amnestie 8.3.2013 - "Za sebe se tohoto práva vzdávám," prohlásil Zeman v krátkém projevu před Masarykovou sochou. Právo amnestie a milosti označil za monarchistický přežitek, který zůstal i v republikánské ústavě.... TAKZE T A T I N E K dostane milost ABY SE MOHL POSTARAT O SVE DITE????? - - - nemel se STARAT nazacatku , kdyz VOZRALEJ??? LEZL do osobniho auta a vezl TO??? nejcenejsi , co mel ???????????............

dzery ( 2. března 2018 10:15 )

salto ( 2. března 2018 07:30 )

Taky by mohl vyznamenat vrahy Mašíny, Hermanovic strejčka, popř. Mrázka in memoriam a mnoho dalších

salto ( 2. března 2018 07:27 )

Zrovna tak jako Janoušek. Jen co se mu zhojí palice, tak bude škrábat na vrata lochu, že by si to rád doseděl. Ty už to nepij ani ředěný

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa