Ministerstvo financí má zprávu o Čapím hnízdě z OLAFu. Zvažuje, jestli ji zveřejní

Autor: ČTK - 
27. prosince 2017
18:39

Ministerstvo financí dostalo závěrečnou zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o kauze Čapí hnízdo spojené s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Úřad ji předal ministerstvu pro místní rozvoj, které se stará o eurodotace, a Nejvyššímu státnímu zastupitelství. Posoudí, zda a jak zprávu zveřejnit.

„Ministerstvo financí ve středu 27.12.2017 obdrželo zásilku Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), jejímž obsahem je závěrečná zpráva z šetření úřadu OLAF ve věci Čapího hnízda. Ministerstvo financí nyní tuto závěrečnou zprávu, včetně závěrů a doporučení v ní obsažených, postoupilo všem dalším relevantním subjektům,“ napsal rezort v tiskové zprávě.

Dokument tak dostane ministerstvo pro místní rozvoj, které spravuje dotační program, pod nějž Čapí hnízdo spadá, a z důvodu probíhajícího policejního vyšetřování také Nejvyššímu státnímu zastupitelství.

„Ministerstvo financí nyní ve spolupráci s výše uvedenými národními orgány a Evropskou komisí posoudí, zda a jakým způsobem je možné zprávu zveřejnit,“ doplnil mluvčí rezortu Michal Žurovec.

Video  Miloš Zeman o dotacích pro Čapí hnízdo  - Blesk TV

Obviněný Babiš s rodinou i Faltýnek

Pro možný dotační podvod v souvislosti s přestavbou areálu Čapího hnízda jsou obviněni premiér Andrej Babiš a jeho pravá ruka Jaroslav Faltýnek (oba ANO). Několik týdnů probíhalo dokonce jejich trestní stíhání, to ale přerušilo znovuzvolení obou politiků do Poslanecké sněmovny a znovunabytá poslanecká imunita. Nová Sněmovna musí o vydání znovu rozhodnout.

Video  Ve Sněmovně poprvé řešili Babiše a novou policejní žádost. Dorazili Kalousek, „zabrušovač“ od Okamury a další poslanci.  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

Mezi obviněnými kvůli 50milionové dotaci je kromě obou nejvyšších představitelů hnutí ANO také Babišova manželka Monika, její bratr a Babišovy děti z prvního manželství. Celkem jde o 11 osob. Babiš i Faltýnek vinu odmítají.

Evropská komise minulý týden vyzvala Česko, aby výdaje na projekt Čapí hnízdo vyjmulo z ROP Střední Čechy. Ministerstvo financí o jeho vynětí zatím nerozhodlo.

Video  Babiš svolal na Čapí hnízdo rozlučku pro ministerské úředníky  - Alexandr Malachovský

Babišova nová vláda - přehled ministrů najdete zde >>>

Aktuální složení Poslanecké sněmovny najdete zde >>>

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

havran2 ( 29. prosince 2017 13:26 )

Feri ať si n.a.s.e.r.e.! ! !

agfor ( 28. prosince 2017 13:17 )

Věříte, že tu zpávu ještě mají, že ji někam nezašantročili ?

anna1234 ( 28. prosince 2017 12:34 )

.. konečně? a kdy už bude to konečně? kdyby byla zpráva OLAFu ve prospěch Babiše, už by jí třímal v ruce jako důkaz, že je všechno v pořádku. Proč to tak není?

janejaneja ( 28. prosince 2017 12:06 )

Šilerová má staženou řiť- z nadčlověka Bureše ?

marmat ( 28. prosince 2017 11:32 )

Ten, kdo hlásá , že se tam nedá koupit ani kafe, hrozně a vědomě lže.... Za cenu jednoho "meníčka" z KFC si tady u stánků dáte 2 guláše !!! A to kafe s dortem v té špičkové Čapí restauraci stojí míň, než v Crossetu Stačí otevřít web.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud