Kalouska chce vystřídat žena. A pražská TOP 09 možná po debaklu obmění vedení

Autor: ČTK - 
4. listopadu 2017
09:05

Krajský sněm TOP 09 v Praze v sobotu bude volit delegáty na celostátní sněm, který je naplánován na konec listopadu. Je možné, že v reakci na špatný volební výsledek také změní vedení pražské organizace. Celostátní sněm TOP 09 bude volit nového předsedu. Miroslav Kalousek po volbách oznámil, že funkci nebude obhajovat, strana získala ve Sněmovně sedm mandátů, zatímco v minulém období měla 26 křesel.

Současným předsedou pražské organizace je Martin Dlouhý, který byl za primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) radním pro zdravotnictví a sociální politiku. TOP 09 v Praze ve sněmovních volbách v roce 2013 dostala 23 procent. Volební zisk v letošních volbách činil v hlavním městě 12,6 procenta.

Kandidaturu na předsedkyni strany oznámila bývalá pražská radní Ludmila Štvánová. Členkou strany je od roku 2010. Její členy chce sjednotit a získat zpět ztracené voliče, sdělila. 

Jsem odhodlaná přivést TOP 09 do Strakovy akademie jako nejsilnější pravicovou stranu. Musíme hledět dopředu. Je nezbytně nutné vytvořit takový program, který osloví širší spektrum liberálně konzervativních voličů, demokratů, hrdých Čechů, silně proevropsky orientovaných,“ uvedla Štvánová.

Podle ní je nutné se začít připravovat na další volby, příští rok budou komunální i senátní. „A není vyloučeno, že budou i předčasné volby parlamentní,“ podotkla Štvánová. Podle ní musí TOP 09 ukázat, že umí a chce být úspěšná na všech úrovních politiky. „Chci vybudovat kolem sebe silný tým lidí aspirujících na budoucí ministry. Ve svém okolí cítím pro můj plán podporu,“ dodala.

Spekuluje se také o europoslancích Jiřím Pospíšilovi nebo Luďku Niedermayerovi. Naopak místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová už ohlásila, že kandidovat na předsedkyni nebude.

Za Prahu se do Sněmovny dostali Karel Schwarzenberg, Dominik Feri a právě Pekarová.

nilud ( 4. listopadu 2017 12:53 )

Jen ho tam nechejte,kdo by nás obdarovával těmi moudry,vždyt je to ministr celé zeměkoule,ale.......je to blbec.

kamcerka ( 4. listopadu 2017 12:00 )

Dokud tam bude Kalousek strašit, žádný šéf / šéfka to nebude mít jednoduché. Kalousek je arogantní člověk a Topka je jeho dítě, ten se nevzdá a všichni budou poslouchat tak, jak on píská. Škodit straně bude dál. TOP je nevolitelná

gabreta ( 4. listopadu 2017 11:48 )

Škoda Kalouska. Byla s ním sranda, když se nalil: https://www.youtube.com/watch?v=DTd38Qe-uzo Se Schlafenbergem taky předvedl svoje: https://www.youtube.com/watch?v=KtpVbVBah9k a teď jsem zvědav, co předvede "Koště" Feri. Už od pohledu vypadá, že bude důstojným nástupcem těch dvou předešlých exotů!!

auslak ( 4. listopadu 2017 11:38 )

.To je spolek !!! Jeden vedle druhého.Co člen strany , to přímo lahůdka.Při výběru předsedy stačí klobouk naplněný jmény. Prašť jak uhoď.

zadnice ( 4. listopadu 2017 11:29 )

Dokud se nezbavíte Kalouska a nezapadne v zapomění, tak konec nadějí na nějaké zlepšení!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud