10 let od výroku: Kdo z vás to má? Pane Paroubku, co máte dnes vy?

Autor: vr - 
5. 10. 2017
19:06

Snad od doby, kdy si papaláš Milouš Jakeš (95) spletl bojlery s brojlery, se žádný politik tak neztrapnil jako expremiér Jiří Paroubek (65). Ten přesně před 10 lety pronesl svoji »geniální« větu: „Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?“

Zaznělo to na tiskovce, kde na papír před novináři kreslil čísla a vysvětloval své příjmy. Blesk ho totiž kritizoval za nejasnou finanční situaci, kdy si mimo jiné k platu poslance přičítal náhrady. Náš deník dokonce na tehdejšího »chudého« předsedu ČSSD vyhlásil sbírku.

A zazněly i další perly! Třeba: „Podívejte se na mě, jestli jsem přišel jako od táboráku, anebo jako člověk, jehož oblečení má nějakou hodnotu. To oblečení něco stojí. Boty, šaty, košile.“ Jak na tom byl Paroubek před deseti lety, kdy pln vášně začínal vztah s Petrou (44), a jak je na tom dnes poté, co ho manželka opustila?

Příjmy

Rok 2007

Tehdy se v projevu »kasal«: „Já vydělávám měsíčně 77 400 korun a nějaké drobné. A žiji se slečnou Kováčovou a ta má také peníze a ve dvou se to lépe táhne.“ K poslaneckému platu však připočetl také náhrady, které se tehdy ještě nedanily a které jsou správně jen na náklady spojené s funkcí. Dodal, že ročně včetně poslaneckého platu a »dalších« věcí vydělá kolem 930 tisíc.

Rok 2017

Expremiér si před časem stěžoval, že Petra po něm v rámci porozvodového vypořádání žádá 140 tisíc korun měsíčně, z toho 90 tisíc pro dceru, 50 tisíc pro sebe. „Petřiny požadavky trojnásobně překračují můj měsíční příjem,“ řekl. Matematika tak říká, že bere kolem 47 tisíc, i když se před krachem manželství v rozhovoru pro Blesk chlubil, že má na burze milionové zisky.

Majetek

Rok 2007 

Po rozvodu s první ženou Zuzanou (60) zůstalo Paroubkovi 400 tisíc korun ze společných úspor, auto, družstevní byt v pražských Stodůlkách a chata ve Vraném nad Vltavou.

Rok 2017

Nyní Paroubkovi z nemovitostí náleží dle katastru pouze chata ve Vraném. Na stále ještě manželku Petru je napsán řadový dům ve Velké Chuchli, který pořídili za 8,5 milionu korun. Ten, stejně jako dům na řecké Ithace pořízený za pět milionů korun, spadá automaticky do společného jmění. To se bude v rámci rozvodu dělit.

Váha

Rok 2007

Tehdy byl Paroubek dost »oplácaný«, měl odhadem 120 kilo a života i delikates si užíval plnými doušky.

Rok 2017

I díky zdravé stravě od Petry zhubl kolem 20 kilo, od rozchodu šla viditelně váha ještě dolů. Tipovali bychom mu kolem 95 kilogramů.

Partnerka 

Rok 2007

Zrovna dával »vale« Zuzaně po téměř třicetiletém manželství a dával dohromady život se spanilou tlumočnicí Petrou Kováčovou. Tu si po pár měsících rovnou vzal a měli spolu dceru Margaritku (7).

Rok 2017

Petra od Paroubka utekla, údajně i kvůli tomu, že jí lhal a psychicky ji trýznil. Nyní je s ženou, kterou si prý místo Petry málem vybral už před dekádou: s exposlankyní Gabrielou Kalábkovou (41).

VIDEO: Jiří a Petra Paroubkovi před soudem kvůli Margaritě, přišla i ex Zuzana! Prozradila detaily!

Video Jiří a Petra Paroubkovi před soudem kvůli Margaritě, přišla i ex Zuzana! Prozradila detaily! - Lukáš Červený

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

mirkazam ( 6. října 2017 13:54 )

moiaza......

pochcanycarmin ( 6. října 2017 00:10 )

Lžeš jako carmin. Jo ty jsi carmin, tak pardón

pochcanycarmin ( 5. října 2017 23:27 )

Rath ještě jako člen ODS požadoval navrhoval poplatek u lékaře 90,-Kč. Jenže tam vyběhli nejen s jeho návrhem, ale i s ním samotným. A zavedli poplatek 30,-Kč. Rath udělal jako korupčník velkou kariéru v ČSSD (jako každý zloděj) a byl najednou velkým bojovníkem proti tomu poplatku 30,-Kč. Paroubkova vláda zavedla výkup elektřiny ze solárních elektráren za jedenáck korun a sám se stal jejich velkým akcionářem. To jsou ty tajnosti, o kterých se zmiňovala Petra. Za problém se solárkami ale prý může Kalousek, protože nedokázal ty socanské zloděje uhlídat.

moiaza ( 5. října 2017 19:28 )

Pane Paroubku co máte dnes Vy? "Prosím bradavici".

Zobrazit celou diskusi
Další videa