Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Budoucí poslanci dostanou 430 nových notebooků. Stát za ně dá 12 milionů

Autor: pet, ČTK - 
19. září 2017
14:50

Sněmovna kupuje 430 přenosných počítačů pro poslance, kteří budou zvoleni v říjnových volbách. Část techniky bude sloužit v jejich regionálních kancelářích. Zakázka zahrnuje také poloviční počet dokovacích stanic a zajištění servisu. Odhadovaná cena je podle údajů ve Věstníku veřejných zakázek 11,75 milionu korun bez daně z přidané hodnoty.

„Jedná se o obměnu techniky pro nové poslance,“ sdělil na dotaz sněmovní tiskový odbor. Bližší informace, například kolik uchazečů se do výběrového řízení přihlásilo, dolní komora nezveřejnila. Poukazuje na to, že zakázka ještě není úplně dokončena. Nabídky už sice vyhodnoceny byly, trvá však lhůta pro odvolání po výsledku.

Nynější notebooky Sněmovna nabídne podle tiského odboru jiným státním institucím, jak stanoví zákon.

Zhruba před čtyřmi lety pořídila Sněmovna pro poslance 210 notebooků za 3,69 milionu korun bez daně DPH. Nynější členové dolní komory využívali i výpočetní techniku pořízenou v roce 2010. Jeden přenosný počítač mají pro osobní potřebu a druhý jako vybavení poslanecké a regionální kanceláře.

V roce 2013 Sněmovna kupovala také stolní počítače. Zakázku zdůvodnila nutnou obměnou zastaralých a nevyhovujících počítačů zaměstnanců, vedení Sněmovny, výborů a komisí a sekretariátů klubů. Za 450 přístrojů vydala zhruba 5,7 milionu korun bez daně z přidané hodnoty.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

VŠE O VOLEBNÍCH KANDIDÁTKÁCH 2017 NAJDETE ZDE

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

agfor ( 19. září 2017 18:07 )

A co takhle nová BMW nebo Audi, pokud možno v co nejluxusnější úpravě ? Ta se kupovat pro nový vládnoucí ksindl kupovat nebudou ?

moiaza ( 19. září 2017 16:40 )

Paradoxem je, že většina z posalanců vůbec na počítačích neumí dělat. Ale na vybavení šlechty se penízky vždy najdou. Přece doma se hodí. Mě k volbám nedostanou.

sores ( 19. září 2017 15:57 )

Na to mega jsou,že! Ale na české nemocné děti NE, to se musí žebrat venku na ulici do kasičky! Platy mají královské tak proč si je nekoupí každý sám?! Ale co, čecháčům vůbec nic nevadí,jsou apatičtí úplně ke všemu tak proč ne,že! Drahé potraviny,malé platy,důchody,byty jen na dluh atd. Kdo mlčí souhlasí, mladé generaci je to fuk!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa