Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Oblačno, déšť 9°C

Chovanec žádá až 4 miliardy. Peníze potřebuje na platy policistů i boj s terorem

Autor: pet, ČTK - 
29. srpna 2017
13:45

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) by chtěl navýšit rozpočet svého ministerstva na příští rok o tři až čtyři miliardy korun. Peníze by měly zajistit rozvoj policie nebo pokračování projektů, které se týkají například boje proti terorismu. Chovanec to řekl novinářům při příchodu na úterní jednání s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO), s kterým by chtěl probrat také růst platů u bezpečnostních sborů.

Návrh rozpočtu pro vnitro na příští rok počítá s 65,5 miliardy korun, což je o 2,1 miliardy více než v letošním roce. Dosavadní návrh rozpočtu podle Chovance nezohledňuje některé dřívější projekty, které se týkají policie, hasičů a rozvoje bezpečnosti země.

Ideál by byl zhruba 15 miliard nad tento rozpočet, což chápeme, že realizovatelné není. To minimum, které by mělo zabezpečit růst počtu policistů, nákup vybavení, projekty boje proti terorismu, extremismu a kyberkriminalitě, jsou někde v rozsahu tří až čtyř miliard korun,“ řekl Chovanec.

Chovance doprovodil Tuhý

Ministr vnitra dodal, že se chce s Pilným bavit také o růstu platů u bezpečnostních sborů. Pokud by se rozpočet pro vnitro na příští rok blížil k 70 miliardám, tak by byl Chovanec poměrně spokojený. „Spokojeni bychom byli, kdyby se více investovalo do budov a dalších věcí, ale jsme racionální a víme, že to v současné době možné není. Prioritou pro nás je investovat do lidí,“ uvedl Chovanec.

Chovanec odmítl to, že by se schůzka se šéfem státní kasy uskutečnila příliš pozdě, jelikož by rozpočet měl jít brzy na vládu. „Jestli se český rozpočet dělá na základě toho, že kdo dřív přijde, ten dřív mele, tak potěš pánbůh. Já doufám, že to je otázka priorit a že o tom bude rozhodovat vláda ve sboru,“ prohlásil Chovanec.

Doplnil, že dnešní termín schůzky stanovil Pilný. „Přišel jsem přesně podle termínu, který mi pan ministr uvolnil,“ uzavřel Chovanec. Ministra na jednání doprovodil například jeho ekonomický náměstek Jiří Zmatlík, policejní prezident Tomáš Tuhý nebo šéf hasičského záchranného sboru Drahoslav Ryba.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa