Nejoblíbenějším hejtmanem je Čunek, Zimolova náhradnice spadla až na dno

 • Autor: Zuzana Štíchová - 
  13. 7. 2017
  05:20

  Osm měsíců už uběhlo od krajských voleb a ne všichni hejtmani se udrželi u kormidel. Jihočeského šéfa Jiřího Zimolu (ČSSD) nahradila Ivana Stráská (ČSSD). V Olomouckém kraji zase Oto Koštu (ANO) vystřídal Ladislav Okleštěk (ANO). Možná i proto oba náhradníci skončili v průzkumu popularity hejtmanů společnosti Phoenix Research na chvostu. Nejoblíbenějším hejtmanem je zlínský Jiří Čunek (KDU-ČSL) s podporou 31,5 %, zároveň ho ale 29 % obyvatel „nemusí“. Nejblíbenější ženou je pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která skončila celkově čtvrtá.

 • 1.Jiří Čunek, Zlínský kraj

  S přehledem je nejoblíbenějším hejtmanem Česka Jiří Čunek (KDU-ČSL), je ale zároveň také tím nejkontroverznějším.  Svoji reputaci si vysloužil už před více než 10 lety, kdy nechal přestěhovat 36 romských rodin z centra Vsetína na okraj města. Čelil kritice, že dal vzniknout romskému ghettu. Byl také obviněn z přijetí půlmilionového úplatku, případ byl přes řadu nejasností zastaven. Čunka má aktuálně v oblibě 31,5 % lidí, 29 % ho naopak „nemusí“. Od posledního měření si pohoršil o 1,5 procentního bodu.

  Červnový průzkum popularity hejtmanů: Nejoblíbenější je Čunek, propadli náhradníci Stráská a Okleštěk.Červnový průzkum popularity hejtmanů: Nejoblíbenější je Čunek, propadli náhradníci Stráská a Okleštěk. | Phoenix Research

  Video Debata Blesku ze Zlína: Proč vymírají ševci a zkrachuje kraj kvůli mrtvé zóně Holešov? - Blesk TV

 • 2.Martin Netolický, Pardubický kraj

  Druhé místo patří Martinu Netolickému (ČSSD), který se tak stal po odchodu Jiřího Zimoly nejoblíbenějším hejtmanem za sociální demokracii. Populární je u 25,5 % obyvatel. Naopak 21 % lidí mu nefandí. I jeho popularita o 1,5 procentního bodu poklesla.

  Video Záznam debaty lídrů Pardubicka: Kdo zavinil dopravní kolaps v kraji? - Blesk TV

 • 3.Martin Půta, Liberecký kraj

  Třetí místo drží stabilně populární hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN). A to i přes obvinění z korupce, za kterou mu v případě prokázání hrozí pět až deset let vězení. Případ souvisí s rekonstrukcí kostela kostela sv. Máří Magdalény v Liberci. Půta měl přijmout statisícový úplatek, jakkoli to odmítá. A v oblibě ho má stále čtvrtina lidí, každý pátý ho pak „nemusí“. Ale i Půta si pohoršil, a to dokonce o 3,5 procentního bodu.

  Video Záznam debaty z Liberce: Jak moc kraj špiní korupce a co bude s Ještědem? - Blesk TV

 • 4.Adriana Krnáčová, Praha

  Krajské volby se jí jako jediné netýkaly, i proto jí mandát pražské primátorky končí už za dva roky. Praha primátorku a hejtmanku v jednom. Adriana Krnáčová (ANO) se těší podpoře každého čtvrtého Čecha. Zhruba stejné množství lidí ji ale v průzkumu označilo za neoblíbenou, celkem 26 %. Její popularita klesla o téměř dva procentní body, nejhůř na tom byla ale v červnu 2015, kdy se pohybovala hluboko pod 20 procenty.

  Video Kdo vyhrál ve vašem kraji? Výsledky voleb přehledně - redakce Blesk

 • 5.Jaroslava Pokorná Jermanová, Středočeský kraj

  V soupeření žen skončila druhá hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Celkově jí v popularitě patří páté místo. Jako jedna z mála si ale oproti poslednímu měření polepšila, a to hned o 4,5 procentního bodu. Nyní ji má v oblibě 24 % lidí, jako neoblíbenou ji naopak označilo pouze 20 % dotazovaných. Jermanová musela v poslední době řešit například čachry před jejím hejtmanstvím s pořadím ve frontě na kotlíkové dotace nebo dlouhodobý problém s dojížděním Středočechů do hlavního města a s tím spojený nedostatek parkovacích míst. I ji samotnou pak překvapilo, že její manžel má dítě, o kterém jí neřekl.

  Video Záznam debaty s lídry Středočeského kraje: Jak se zbavit špíny po Rathovi a modrých zón? - redakce Blesk

 • 6.Jiří Běhounek, Vysočina

  Za Jermanovou skončil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek (za ČSSD). Ten se může chlubit jedním z nejnižších čísel v „neoblíbenosti“. Stojí proti němu jen 15 % lidí, zatímco 23,5 % lidí ho podporuje. V popularitě si pohoršil jen o půl procentního bodu. Běhounek slouží už své třetí volební období v čele hornatého kraje z pomezí Čech a Moravy.

  Video Záznam debaty z Vysočiny: Uprchlíci, jaderný odpad a tragická D1 - Blesk TV

 • 7.Josef Bernard, Plzeňský kraj

  Nevalně dopadl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD). Nejen, že skončil až sedmý, ale především je jeho obliba menší než „neobliba“. Vadí 24 % lidí, podporuje ho pouze 21 % účastníků průzkumu. Bernard si pohoršil v posledních měsících o jeden procentní bod. Hejtmanem se stal, přestože ČSSD v kraji volby nevyhrála. Spojila se ale s třetí ODS a uskupením Starostové a Patrioti s podporou Svobodných a Soukromníků. Bernardovi možná někteří mohou vyčítat také minulost, kdy byl šéfem Škody Transportation. Firma se pod jeho vedením soudila s českým státem a vyhrála. České dráhy, státní podnik, tak musely jeho Škodě zaplatit třičtvrtě miliardy korun.

  Video Krajské volby 2016: Záznam debaty s kandidáty z Plzeňského kraje - Blesk TV

 • 8.Oldřich Bubeníček, Ústecký kraj

  V minulosti vždy velmi oblíbený ústecký hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) si také vysvědčení agentury Phoenix Research za rámeček nedá. Oblíbený je u 20 % lidí, 17 % ho naopak „nemusí“. Oproti poslednímu průzkumu si ale o 1,5 procentního bodu polepšil.

  Video Záznam debaty lídrů Ústecka: Vláda náš kraj posílá na druhou kolej - Blesk TV

 • 9.Bohumil Šimek, Jihomoravský kraj

  Vše v pořádku zřejmě není ani na jižní Moravě. Hejtman Bohumil Šimek (ANO), s nímž bylo spjato velké očekávání poté, co sesadil „pučistu“ Michala Haška, lidi zatím nepřesvědčil. Populární je u 18,5 % obyvatel, 23 % má ale opačný názor. A jeho popularita má klesající tendenci.

  Video Záznam debaty lídrů z Brna: O pančování vína, přesunu nádraží a falešné mluvčí kraje - Blesk.cz

 • 10.Jana Vildumetzová, Karlovarský kraj

  Ač stojí v čele Asociace krajů, ani Jana Vildumetzová (ANO) nepatří mezi nejoblíbenější šéfy krajů. 27 % lidí, tedy více než každý čtvrtý, považuje hejtmanku Karlovarského kraje za neoblíbenou. Podporu má pouze u 16 % dotazovaných.

  Video Krajské volby: Podívejte se na debatu z Karlovarského kraje - Blesk TV

 • 11.Propadli náhradníci i hejtman z Ostravska

  Mezi poslední čtveřici se zařadili dva náhradníci - Ladislav Okleštěk (ANO), který nahradil v Olomouckém kraji Oto Koštu (ANO), a Ivana Stráská (ČSSD). Ta to bude mít jako nástupkyně Jiřího Zimoly velmi obtížné. Zimola byl totiž jediným sociálnědemokratickým hejtmanem, který obhájil v podzimních volbách své místo. Ke dnu ho ale poslala aféra se stavbou domu na Lipně. Na Stráskou nemá třičtvrtě lidí zatím žádný názor. To Okleštěk už se stihl znelíbit a stojí proti němu 28 % lidí.

   

  Čtveřici doplňují hejtmani Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (nestr. za ANO) a Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán (ČSSD). Jejich oblíbenost se pohybuje kolem 15 %. Štěpán to vyrovnává neoblíbeností „jen“ u 11 % lidí. Vondrákovi se to ale nedaří a stojí proti němu 22 % dotazovaných. Navíc si pohoršil o 3,5 procentního bodu.

  Rozdíly v popularitě hejtmanů oproti poslednímu měření.Rozdíly v popularitě hejtmanů oproti poslednímu měření. | Phoenix Research

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

moiaza ( 13. července 2017 08:23 )

To je v našem Kocourkově docela normální. Politik, který podvádí a korumpuje, je nakonec neoblíbenějším hejtmanem. Člověk, který si nedokáže vzpomenout jak přišel velkým penězům a lže, ten je oblíbený. To mi hlava nebere. Velký kamarád s modrou strakou Topolánkem, nemůže být slušný a poctivý. Ve Zlínském kraji je něco shnilého.

Zobrazit celou diskusi
Další videa