Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Babiš čelí žalobě za podněcování k nenávisti. Očerňuje prý podnikatele

Autor: pet, ČTK - 
11. července 2017
12:51

Zástupci podnikatelů podali trestní oznámení na bývalého ministra financí Andreje Babiše pro podezření z podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Novinářům to dnes řekl zakladatel iniciativy Radostné Česko bez EET Boleslav Buzek. Trestní oznámení byla zatím podána v Praze, Plzni a Ostravě.

Pan Babiš očerňuje malé podnikatele záměrně, aby ospravedlnil to, že je neustále šikanuje nejrůznějšími byrokratickými nástroji. Likviduje tak konkurenci a ještě to využívá ve svůj politický prospěch. Nemíníme se dále nechat urážet a nadávat do zlodějů,“ uvedl Buzek.

Iniciativa Radostné Česko bez EET žalobu na Babiše podala už letos v květnu. Cílem této žaloby je podle iniciativy prokázat, že ministr v řadě tvrzení o EET mystifikoval veřejnost.

VIDEO: Razie v pražské tržnici SAPA: Finančák kontroloval zavedení EET

Podle ministerstva financí a Babiše EET přispívá k narovnání podnikatelského prostředí. Pravicová opozice EET dlouhodobě kritizuje a tvrdí, že likviduje mnoho drobných živnostníků.

Do EET je zapojeno zhruba 151 tisíc podnikatelů. EET začala loni 1. prosince pro restaurace a ubytování a od začátku letošního března pro podnikatele ve velkoobchodu a maloobchodu. Třetí fáze začne 1. března 2018. Bude se týkat stánkového prodeje občerstvení bez zázemí pro hosty ve formě stolů a židlí, stejně jako prodeje na farmářských trzích nebo služeb účetních, advokátů a lékařů. Od června 2018 se do systému zapojí také vybraní řemeslníci či další služby.

Iniciativa Radostné Česko bez EET uvádí, že má 40 tisíc členů, zejména podnikatelů. 

 

Nezadat ( 11. července 2017 20:51 )

Magore,neplácej hovadiny.Taky jsem byl volič pravice než jsem poznal co to jsou za svííně zlodějský.

Nezadat ( 11. července 2017 20:48 )

Á postřelená chamraď se opět ozývá.Slušní podnikatelé moc dobře ví,že EET je správná věc a ti co se ji brání ví moc dobře o kolik nás všechny odrbali.Nejkřiklavější jsou hospody,znáte jediného zaměstnance který by dělal v restauraci za minimální mzdu?Ne,já taky ne a proto když nastoupilo EET,tak museli oficiálně přidat na mzdách,jelikož jim větším dílem zmizel černý fond a proto to zdražování a svalování to na náklady EET.Je to hovadina a v době kdy počítač má většina lidí a program stojí pár stovek ,tak je to hodně chabá výmluva.

anna1234 ( 11. července 2017 19:00 )

.. a to je přesně to, proč je podané trestní oznámení na Babiše. Protože postavil živnostníky a podnikatele po pozice zlodějů a zaměstnanci, kteří se nikdy neodvážili postavit na vlastní nohy, je všechny!! hodili do jednoho pytle a dovolí si jim naprosto beztrestně nadávat do zlodějské lůzy. Babiš vědomě!! rozděluje Čechy podle hesla, když se dva perou, třetí se směje. Ten třetí je samozřejmě Babiš. Ti co podali na AB trestní oznámení nejsou jistě žádná lůza ani zloději. Konečně snad někdo Babišovi ukáže, že nejsme všichni ovce. I když ovce on má rád.

hejhej ( 11. července 2017 17:13 )

misha46 ( 11. července 2017 14:12 )

To je tady pořád dokola. Lůza řve, že už nemůže krást.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa