Středa 29. března 2023
Svátek slaví Taťána, zítra Arnošt
Oblačno, sněžení 4°C

Zaorálek se obul do Schillerové kvůli zeti. Babišova náměstkyně zváží žalobu

Autor: ČTK - 
21. května 2017
19:16

Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová se ohradila proti nedělnímu vyjádření ministra zahraničí za ČSSD Lubomíra Zaorálka, který podle ní veřejně dehonestoval její osobu a profesní kariéru. Výroky šéfa české diplomacie označila za bezprecedentní lež a trestně žalovatelné pomluvy, zváží proto právní kroky. Náměstkyně to uvedla v prohlášení.

„Činím tak s plným vědomím své subordinarity, která však nestojí a nemůže stát nad právem člověka bránit svou lidskou čest před bezprecedentní lží, byť vyřčenou z úst ministra této vlády,“ napsala Schillerová.

Zaorálek v dnešním pořadu Partie televize Prima řekl, že setrvání Schillerové na pozici náměstkyně vnímá jako vážný problém, který by se měl řešit po doznění vládní krize. Uvedl to v souvislosti s tím, že zetě Schillerové, podnikatele a nyní už bývalého člena ANO Davida Rusňáka, obvinila policie v případu úniku informací z policejních databází a trestních řízení.

„Ten důvod je podle mě v tom, že zatčení nebo vazba a obvinění pana Davida Rusňáka v Brně je pro mě docela zajímavý důvod k přemýšlení,“ uvedl Zaorálek. Rusňák podle něj nebyl běžným členem brněnské organizace ANO, ale měl mimořádný vliv. „Byl také podezříván z velrybářství,“ tvrdil Zaorálek. Rusňákovu podnikání s dluhopisy a finančními instrumenty se podle něj velmi hodí vazba na finanční úřady. „Představte si, že máte takovýto byznys s dluhopisy a jinými věcmi a máte náměstkyni ministra financí jako svou tchyni,“ prohlásil Zaorálek.

Podívejte se, jak se k Aleně Schillerové vyjádřil ministr Zaorálek ve studiu Blesk.

Video  Lubomír Zaorálek nechce Alenu Schillerovou za ministryni financí.  - Blesk TV
Video se připravuje ...

Schillerová uvedla, že není a nikdy nebyla členem žádné politické strany a během své 25leté kariéry ve Finanční správě nikdy nezneužila svého postavení ani nečelila podezření z takového jednání.

„Odbornou náměstkyní pro daně a cla jsem se stala na základě řádného výběrového řízení podle zákona o státní službě. Nařčení, že jsem byla vyslána ‚brněnským ANO‘ považuji za útok nejen na sebe, ale také na nezávislost státní služby i příslušné služební orgány,“ uvedla v prohlášení. Respektovala prý, že jako vyšší státní úředník musí snést určitou míru podobných vyjádření, byť nepravdivých a za hranou. „Dnešní vyjádření pana ministra však tuto hranici překročila. Vzhledem k tomu, že se jedná o trestně žalovatelné pomluvy, zvážím příslušné právní kroky,“ uzavřela náměstkyně.

Lidovecký ministr a místopředseda strany Marian Jurečka upozornil, že Schillerovou nelze jednoduše odvolat. Náměstkyně je pod státní službou, možností by byla její rezignace nebo postavení mimo službu, řekl dnes Jurečka v diskuzním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Jiný člen vlády, místopředseda ANO Richard Brabec, uvedl, že Schillerová je dlouholetá státní úřednice, a zatím neví, proč by měla trpět za svého zetě.

Před několika dny Schillerovou navrhlo ANO na ministryni financí, premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ji ale jako nástupkyni Andreje Babiše odmítl. ANO poté navrhlo svého poslance Ivana Pilného, se kterým už premiér souhlasil. Výměnu avizoval prezident Miloš Zeman potvrdit v nadcházejícím týdnu.

Alena Schillerová ve studiu Blesk: Chtěla jsem pomoct resortu a lidem, které znám

Video    - Jakub Veinlich, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

zdepa ( 12. června 2017 13:52 )

Všichni nevzdělaní kreténi a absolventi zvláštních škol, kteří se vyjadřují o paní Schillerové dehonestujícím způsobem, mají komplexy méněcennosti z toho, že je někdo mimořádně odborně fundovaný, zatím co oni doma schovávají vysvědčení z 5. třídy školy pro slaboduché. Pokud někdo rozumí financím a daní v tomto státě, pak je to tato žena. Absolventka VŠ s prací 27 let přes přelétání s místa na místo kvůli pochybné kariéře jak je tomu u všech (100%) politických šmejdů, kteří nikdy nikde poctivě nemakali a našli povalečské podmínky přes českou politikou žumpu. Po revoluci jde o jedinou skutečnou odbornici, která by byla historicky nejlepší ministryní financí. Jenže zde vládnou nemorální socanští pobudové Sobotka, Chovanec, Zaorálek, kteří jsou jedna větší nula než druhý a z titulu svých koryt kádrují lidí, který nesahají naprosto v ničem skutečným odborníkům ani po podrážku bačkory. Díky politickým povalečům zde krátce po revoluci trvale zakotvila anarchie na úkor tolik očekávané demokracie. Tyto poměry, kdy jsou voliči odmítáni na vládní posty skuteční odborníci neušpinění politikou, z nás dělají slaboduchý národ, kterému ty poměry vyhovují už 27 let. Mám za sebou odborné působení v celosvětovém rozsahu desítky let a nikde jsem dosud nenarazil na takovou morální mizérii jaká je u nás. Od vlády po poslední vesnici zde ovládají stát arogantně, zištně a drze duševní ubožáci, kterých je v součtu 1,3% z celkového počtu obyvatel a občané jsou spokojeni!!!??? Asi ano. Takové poměry už dávno překonaly atmosféru za komoušů. Politici dokázali zdokonalit všechno svinstvo z minulého režimu k vrcholu.

kukuku ( 22. května 2017 08:02 )

Imunita by měla snad platit jen v prostorách parlamentu ??? Ve zmanipulované televizi předpokládám není možno urážet kohokoliv jakýmikoliv nesmysly, které hňupovi slina přinese právě na jazyk nekontrolovaný mozkem.

sensadrak ( 21. května 2017 23:17 )

kukuku ( 21. května 2017 21:42 )

Nejhorší na tom je, že ČT krmí národ svou jednostrannou propagandou a slabé mozečky jako je Tvůj nemají šanci si to přebrat, nesmysly ignorovat a doplnit chápání věcí zdravým rozumem.

oltec ( 21. května 2017 20:14 )

napřed Sobotka a teď zaorálek nezačali ti dva fetovat to snad ani není možné co to je za blbý žvásty těch dvou na Zaorálka platí Boruvková

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa