Student griloval Babiše kvůli „krádeži“. „Nerozumím otázce,“ opakoval šéf ANO

Autor: Václav Lang - 
30. března 2017
19:35

Jedna všetečná otázka zkazila vicepremiérovi a ministru financí Andreji Babišovi (ANO) jinak dobře rozjetou přednášku na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické. Student se zeptal, co by šéf ANO udělal se zaměstnancem, který by o něm prohlásil, že krade. Babiš napřed nebyl schopen na otázku odpovědět, pak řekl, že nic takového se stát nemůže.

Andrej Babiš ve čtvrtek zavítal na VŠE, kde zejména vyzdvihoval své politické úspěchy, srážení státního dluhu a suverénně bavil studenty svou lidovou mluvou a bezprostředností. Po přednášce následovaly dotazy z publika. Až na samém závěru vynikl mezi obecnými či odbornými otázkami student, který si nebral servítky a zeptal se ministra, co by dělal se svým zaměstnancem, který by řekl, že se dopouští daňových podvodů.

„Co byste udělal s takovým člověkem, se svým zaměstnancem, který by řekl, že kradete?“ opakoval student otázku poté, co Babiš na první pokus podle svých slov nerozuměl.

Podívejte se, jak student neúnavně pálil otázky na Babiše:
Video Babišova „kočkovaná“ s neúnavným studentem. „Nerozumím otázce,“ kroutil se šéf ANO. - Blesk, Václav Lang

„Já skutečně nekradu,“ odmítl jej Babiš a svedl řeč na svá daňová přiznání. Student ho upozornil, že mu ale neodpovídá na dotaz. Babiš se zase bránil, že nerozumí otázce. „Pokud míříte na to, že ve sněmovně byl prosazen bod Daňové podvody ministra financí, tak nevím, na kterého ministra financí to míří,“ argumentoval.

Student tedy opět upřesnil otázku. Až na několikátý pokus Babiš odvětil: „Já si neumím představit, že by se něco takového stalo, protože já to nedělám. Takovou situaci vylučuji.“

Video Babiš o korunových dluhopisech: Kalousek lže a dělá beranidlo, Sobotkovi napíšu dopis. - Blesk - Jaroslav Šimáček, Martin Sekanina

Bod Daňové podvody ministra financí prosadil na program jednání sněmovny šéf TOP 09 Miroslav Kalousek před několika týdny. Chtěl vysvětlit okolnosti Babišova nákupu korunových dluhopisů od Agrofertu. Podle Kalouska se dopustil daňového podvodu.

gurmet ( 31. března 2017 11:11 )

Osmdesát procent mozku, tvoří kapalina, u některých studentů bohužel brzdová!

fotrpjotr ( 31. března 2017 03:07 )

Andreji konečně si se přiznal.

tomik007 ( 30. března 2017 23:53 )

Scheff rekl: "nemtudum" - a bylo po ptacich

noacojezase ( 30. března 2017 22:10 )

A to ji Kalousek prodloužil snížením koupěschopnosti obyvatel.Těm, kterým se přeci jen na vzdory jeho snažení dařilo, napařil solidární daň.

partyzanka_michell ( 30. března 2017 21:58 )

Schwarzenberg jako ministr vlády ČR podnikal po celou dobu svého ministrování ve firmě ORLÍK NAD VLTAVOU,s.r.o, Bělohorská 166, Praha 6, IČ0 45023930, kde drží podíl 99,82%. Kalousek této firmě převedl víc jak 100 mil. dotací ze státního rozpočtu ČR a několik desítek mil. z EU. Prostřednictvím této firmy též dostal Schwarzenberg od Kalouska 70 mil. na odbahnění rybníka, místo odbahňování těžil písek, který následně prodával. A tak bych mohl pokračovat, ale asi by se to sem nevešlo. Nestoudnost Kalouska a Schwarzenberga se skutečně stala synonymem pro chamtivost, křivost, špínu a podrazáctví. Jeste se musime zminit o nakupu bechechovky, kdy zajemce s vyssi nabidkou ji nedostal, ale karl svuj nakup zduvodnuje, ze vasikovi vysel vstric, kdyz ho k nakupu pod cenou premluvil. nekolik vytenulovanych a zaniklych firem (nektere puvodne statni), obchazel zakaz prodeje ryb ve stredni evrope po napadeni plisni a vydelel desitky milionu, byl jedinym vlastnikem R-Presse vydavajici Respekt, kdy 55,5% prodal bakalovi, ktery mu na prezidentskou kampan venoval 2,5mil, na volby ods 15mil., top 7,5mil. a vecem verejnym 6mil. a to vse s propojenim na mlynare z PPF. a co tesla blatna, kosovo - stat narkomafie, radar v brdech, cirkevni restituce, multi-kulti, manzelka nacistickeho fuhrera SA? tato banda tradicnich politickych stran, vcetne odboraru, jiz 27.let drzi pri sobe a na verejnosti do sebe sije, ale ve skutecnosti jejich aktivity spocivaji v likvidaci ceske ekonomiky, uvrzeni do chrtanu EU, amikum, nato, korporacim, neziskovek a mutli-kulti. dle jejich konani cesky, moravsky i slezsky lid musi byt vyhuben a odkazan na cizi, nema mit zadne pravomoce, narodni hrdost i ceskou menu, je levnou pracovni silou, konzumuje odpady a ma jedny z nejvyssich dani, aby bylo z ceho odklanet. pri vypousteni demagogii v obcanech umyslne vyvolavaji nenavist, zlobou i zavist, aby se mezi s sebou umlatili a moralne vycpeli a to vse za nas.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud