Student griloval Babiše kvůli „krádeži“. „Nerozumím otázce,“ opakoval šéf ANO

Autor: Václav Lang - 
30. 3. 2017
19:35

Jedna všetečná otázka zkazila vicepremiérovi a ministru financí Andreji Babišovi (ANO) jinak dobře rozjetou přednášku na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické. Student se zeptal, co by šéf ANO udělal se zaměstnancem, který by o něm prohlásil, že krade. Babiš napřed nebyl schopen na otázku odpovědět, pak řekl, že nic takového se stát nemůže.

Andrej Babiš ve čtvrtek zavítal na VŠE, kde zejména vyzdvihoval své politické úspěchy, srážení státního dluhu a suverénně bavil studenty svou lidovou mluvou a bezprostředností. Po přednášce následovaly dotazy z publika. Až na samém závěru vynikl mezi obecnými či odbornými otázkami student, který si nebral servítky a zeptal se ministra, co by dělal se svým zaměstnancem, který by řekl, že se dopouští daňových podvodů.

„Co byste udělal s takovým člověkem, se svým zaměstnancem, který by řekl, že kradete?“ opakoval student otázku poté, co Babiš na první pokus podle svých slov nerozuměl.

Podívejte se, jak student neúnavně pálil otázky na Babiše:
Video Babišova „kočkovaná“ s neúnavným studentem. „Nerozumím otázce,“ kroutil se šéf ANO. - Blesk, Václav Lang
720p 480p 360p 240p

„Já skutečně nekradu,“ odmítl jej Babiš a svedl řeč na svá daňová přiznání. Student ho upozornil, že mu ale neodpovídá na dotaz. Babiš se zase bránil, že nerozumí otázce. „Pokud míříte na to, že ve sněmovně byl prosazen bod Daňové podvody ministra financí, tak nevím, na kterého ministra financí to míří,“ argumentoval.

Student tedy opět upřesnil otázku. Až na několikátý pokus Babiš odvětil: „Já si neumím představit, že by se něco takového stalo, protože já to nedělám. Takovou situaci vylučuji.“

Video Babiš o korunových dluhopisech: Kalousek lže a dělá beranidlo, Sobotkovi napíšu dopis. - Blesk - Jaroslav Šimáček, Martin Sekanina
1080p 720p 480p 360p 240p

Bod Daňové podvody ministra financí prosadil na program jednání sněmovny šéf TOP 09 Miroslav Kalousek před několika týdny. Chtěl vysvětlit okolnosti Babišova nákupu korunových dluhopisů od Agrofertu. Podle Kalouska se dopustil daňového podvodu.

Doporučujeme
socan68 ( 31. března 2017 21:38 )

De Bile, ty jsi tak blbej, že nevíš, že Bureš bylo krycí jméno Babiše, bývalého agenta STB? Ty jsi spadl z měsíce zřejmě. Jsou tam všichni takoví blbci jako ty?

socan68 ( 31. března 2017 15:17 )

V tomto případě snad brzdová kapalina šplouchala v hlavě ministra Bureše. Otázka, kterou student položil byla dobře formulovaná. Pouze odpovídajícímu ignorantovi trvalo dlouho, než ho napadlo, jak se z odpovědi vyvléct. Ale jako rodilému lháři mu to nemělo trvat tak dlouho.

socan68 ( 31. března 2017 15:11 )

Když neumí pořádně česky, tak není divu, že nerozumí otázkám. Zejména těm pro něj nepříjemným. Škoda, že se ho student nezeptal na jeho náplň práce u STB. Asi by taky otázce nerozuměl. Sorry jako ...

gurmet ( 31. března 2017 11:11 )

Osmdesát procent mozku, tvoří kapalina, u některých studentů bohužel brzdová!

fotrpjotr ( 31. března 2017 03:07 )

Andreji konečně si se přiznal.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa