Andrej Babiš ve čtvrtek zavítal na VŠE, kde zejména vyzdvihoval své politické úspěchy, srážení státního dluhu a suverénně bavil studenty svou lidovou mluvou a bezprostředností. Po přednášce následovaly dotazy z publika. Až na samém závěru vynikl mezi obecnými či odbornými otázkami student, který si nebral servítky a zeptal se ministra, co by dělal se svým zaměstnancem, který by řekl, že se dopouští daňových podvodů.

„Co byste udělal s takovým člověkem, se svým zaměstnancem, který by řekl, že kradete?“ opakoval student otázku poté, co Babiš na první pokus podle svých slov nerozuměl.

Podívejte se, jak student neúnavně pálil otázky na Babiše:
Video
délka: 02:42

Babišova „kočkovaná“ s neúnavným studentem. „Nerozumím otázce,“ kroutil se šéf ANO. Blesk, Václav Lang

„Já skutečně nekradu,“ odmítl jej Babiš a svedl řeč na svá daňová přiznání. Student ho upozornil, že mu ale neodpovídá na dotaz. Babiš se zase bránil, že nerozumí otázce. „Pokud míříte na to, že ve sněmovně byl prosazen bod Daňové podvody ministra financí, tak nevím, na kterého ministra financí to míří,“ argumentoval.

Student tedy opět upřesnil otázku. Až na několikátý pokus Babiš odvětil: „Já si neumím představit, že by se něco takového stalo, protože já to nedělám. Takovou situaci vylučuji.“

Video
délka: 02:59
1080p 720p 480p 360p 240p

Babiš o korunových dluhopisech: Kalousek lže a dělá beranidlo, Sobotkovi napíšu dopis. Blesk - Jaroslav Šimáček, Martin Sekanina

Bod Daňové podvody ministra financí prosadil na program jednání sněmovny šéf TOP 09 Miroslav Kalousek před několika týdny. Chtěl vysvětlit okolnosti Babišova nákupu korunových dluhopisů od Agrofertu. Podle Kalouska se dopustil daňového podvodu.

Fotogalerie
5 fotografií