Sobotka se raduje. Brusel konečně řeší horší jídlo pro Čechy než pro Němce

Autor: Tomáš Polák - 
9. 3. 2017
15:50

Jiná kvalita totožných potravin v Německu a jiná v Česku. Na problém tzv. dvojí kvality potravin dlouhodobě upozorňují zejména země visegrádské čtyřky. Teď se jím konečně bude muset zaobírat Evropská komise, které to zřejmě nařídí závěry čtvrteční Evropské rady. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) se jedná o velký úspěch.

„Je to myslím poprvé, kdy se v závěrech Evropské rady objevuje přímý odkaz na to, že existuje tento problém a že by se Evropská komise otázkou dvojí kvality potravin měla zabývat,“ řekl premiér před zasedáním Evropské rady novinářům. „To, o co se teď budu snažit, je, aby to zůstalo v závěrech Evropské rady alespoň takto formulováno, jak to tam v tuto chvíli je. Doufejme, že se to podaří,“ řekl premiér.

Video Sobotka: Poprvé se v závěrech Evropské rady objevuje problém dvojí kvality potravin. - Tomáš Polák
360p 240p

Sobotka zároveň připomněl, že jde o další výsledek iniciativy zemí visegrádské čtyřky. „My jsme se ve Varšavě na toto téma sešli minulý týden. Poukázali jsme na to, že komise otázku dvojí kvality potravin řadu let neřeší, že ji vlastně ignorovala a já jsem rád, že se to téma konečně začíná brát vážně,“ poznamenal.

Jednodenní summit se bude také zabývat volbou nového předsedy. Předpokládá se, že svoji funkci obhájí dosavadní předseda Donald Tusk. Toho hodlá podpořit i český zástupce Bohuslav Sobotka. Podle něj je podstatné, aby předsedou Evropské rady byl člověk blízký zájmům České republiky.

Video Tady jednají unijní lídři. Nová budova EU stála přes 8,5 miliardy korun. - Tomáš Polák
360p 240p

„Je to člověk, který rozumí postojům České republiky, rozumí situaci ve střední Evropě, protože ze střední Evropy pochází. A koneckonců je to člověk, který se také České republice snažil pomáhat,“ uvedl Sobotka.

Podívejte se, jak to vypadá v zákulisí Evropské rady:

Doporučujeme
joudajoudovy ( 10. března 2017 06:56 )

bohuuusu, co to tady zase blabolis a blivaci bleskaci pisi? brussel zatim nic neresi, pouze se u predsedkyne jourove sejdou zastupci eu a ona toto tema da do programu. zda se touto agendou budou vubec zajimat, to si musi predem odhlasovat a pak neco resit ci vyresit. opet si davas medaili za neexistujici realitu, stary ubozaku....

kalina107 ( 9. března 2017 16:50 )

 Sobotka se raduje ?????? Že je ČR smetištěm Evropy ví 10milionů občuž desítky let . Sobotka to zjistil půl roku před volbami . Sobotka zjistil po víc jak 20letech , že Evropa k nám dováží "žrádlo" které by v Německu nedali ani prasatům . Sobotka je neuvěřitelný i d i o t .

hejhej ( 9. března 2017 16:47 )

Sobotka se může radovat jak chce, není to jeho zásluha, že Bruselmožná bude jednat o jídle ( žrádle), které se k nám, převeším z Německa dováží. roky nedělal nic a před volbama chce ohromit svými bláboly voliče ? Volit ČSSD ? Ani náhodou, stejně jako nevolím KDUČSL,ODS a TOP09.

zdenek43 ( 9. března 2017 16:39 )

My, lidé druhé kategorie, kupujeme v konzervách separát, prý ho chceme..... Evropská komise schvaluje klam...... Vše se děje s plným vědomím Evropské komise, která již v roce 2011 odmítla interpelaci v této věci s odkazem na preference a chutě spotřebitelů, jejich očekávání (včetně ceny), technické odlišnosti výrobních linek a různou dostupnost výchozích surovin. Dala tak za pravdu výrobcům, že své produkty, i když jsou opatřeny globální značkou, mohou v každé zemi dělat, z čeho chtějí a jak jim to vyhovuje. Evropská komise v podstatě schvaluje a toleruje klamání spotřebitelů. +++Zde nastupuje poslední lstivý argument výrobců, a to, že spotřebitel rozdílné složení nepozná. Pozná, ale to není důležité. Jde o princip. ++++ Na Mezinárodní kosmické stanici (ISS) se z důvodu úspor provádí recyklace moči. Přestože je výsledkem chemicky čistá, nezávadná, chuťově neutrální voda, astronauti ji přes všechen výcvik (a vysoký plat) nepijí a používá se zde k technickým účelům. Kdyby v kosmu platila logika unijního potravinářského průmyslu, dostávali by ji jako jediné pití, a to v lahvích s nápisem „křišťálová voda ze studánky“. Následně by zásobovači o recyklované moči mohli také říci, že je astronauty vyžadována, protože jim chutná. Připojili by manažeři Coca-Coly svůj postmix na zdroj této vody?

zdenek43 ( 9. března 2017 16:35 )

 to je zase mega .... mega blabol........EU se bude?? Evropské rady objevuje přímý odkaz na to, že existuje tento problém a že by se Evropská komise otázkou dvojí kvality potravin měla zabývat........ no z a b y v a t ....... skonstatuje, ze vlaste TI z vychodu jsou takovy velci p r a . a t a ...selatka - ze od svych dodavatelu TA jidla - vyrobky takova VLASNE vyzaduji - a v kazdem regionu jsou prece jine chute ... atd.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud