Čtvrtek 29. února 2024
Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich
Oblačno 11°C

Sorry jako: Babiš je dál nejpopulárnější politik. Stropnický ho dotahuje

Autor: nka, ČTK - 
1. února 2017
14:50

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš zůstává nejpopulárnějším politikem, i když se podíl jeho příznivců v lednu proti říjnu snížil o procentní bod na 57 procent. Na druhém místě žebříčku agentury STEM se drží ministr obrany Martin Stropnický (ANO) s 51 procenty a na třetím premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se 42 procenty.

STEM provedl průzkum mezi 11. a 23. lednem, tedy zhruba týden po zveřejnění prvních informací o kontroverzním odkupu dluhopisů Agrofertu Babišem. Ale ještě například předtím, než Babiš označil 30. ledna novináře ČT za „zkorumpovanou pakáž“. A detaily o svých příjmech odmítl říct s hláškou: „Sorry jako“. Později nicméně přislíbil dva nezávislé audity.

Video  „Jste zkorumpovaná pakáž,“ vyjel Babiš na novinářku ČT. Ptala se na dluhopisy  - ČT
Video se připravuje ...

Většina členů české vlády si v popularitě proti říjnu polepšila, o nejvýraznějších osm procentních bodů si polepšil Stropnický. Příznivé hodnocení posílilo proti říjnu také u ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (za ANO), ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) či ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD). Zlepšení hodnocení u některých členů vlády odsunulo z pátého na deváté místo žebříčku místopředsedu vlády a předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka s 34 procenty příznivců.

„Celkově je možné říci, že podle výsledků lednového průzkumu hodnotí česká veřejnost členy vlády premiéra Bohuslava Sobotky lépe než v říjnu, kdy bezprostředně po krajských volbách byla veřejnost k členům vlády poněkud kritičtější,“ uvedl STEM.

Nové ministry nezná 60 procent lidí

Nové členy vlády - ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD) a ministra pro lidská práva Jana Chvojku nezná třípětinová většina veřejnosti. Podobný podíl občanů ale neznal v době nástupu do funkce ani například Roberta Pelikána nebo Karlu Šlechtovou.

Průzkum popularity STEM se zaměřuje na předsedy a místopředsedy parlamentních politických stran a na všechny členy české vlády. Naposledy se ho mezi 11. a 23. lednem zúčastnilo 1048 lidí starších 18 let.

S pochybami o Babišově majetku přišel server Echo24 4. ledna. Podle něj Babiš nakoupil v roce 2013 dluhopisy Agrofertu za 1,482 miliardy Kč. Vicepremiér pro Deník uvedl, že jeho čisté příjmy do roku 2015 činily 1,526 miliardy Kč, Echo24 ale na základě majetkových přiznání podávaných do Sněmovny dospělo k závěru, že do roku 2013 Babiš vydělal 1,11 miliardy Kč, což by na nákup dluhopisů nestačilo. 

Babiš poté oznámil, že kromě dříve uvedených příjmů, které podléhaly zdanění, měl i nedaněné příjmy 650 milionů Kč z prodeje firem, akcií a dřívějšího podnikání, takže prostředky na nákup dluhopisů měl. Babiš kvůli nákupu dluhopisů čelí i trestnímu oznámení. Považuje ho ale za účelový krok, veškerou kritiku odmítá, je podle něj součástí politického boje.

Sobotka hovořil o vztazích s Babišem v pořadu Blesku Ptám se, pane premiére:

Video  Sobotka o hádce na vládě: Babiš byl chaotický, změny v EET donesl narychlo na papíře  - Blesk TV
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

krupan10 ( 2. února 2017 06:27 )

no to je výmaz, havloid Stropnický, debil s modrou knížkou, boduje tak možná u vylízaných hňupů

Hunt ( 1. února 2017 21:08 )

tramping:Blbečku z kolchozu,Bureš spláchne Onanmuru a rudochy do (k)análu a tebe namele do salámové moučky!

milan1959 ( 1. února 2017 16:32 )

Agenti STB Bureš a Zeman totálně rozvrátili za několik málo let tuto zemi. I díky hloupým lidem, kterých je čím dál víc ... (všimli jste si toho vůbec?)

milan1959 ( 1. února 2017 16:27 )

Sorry jako, ale Bureše nikdo z lidí které znám nevolil !!!

agfor ( 1. února 2017 15:33 )

Průzkum dělají tak,že mají cca 160 tazatelů po celé republice a z vyplněných dotazníků (4 až 5 kusů na tazatele a kolem 40 stran) vyvozují tyhle nesmysly.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa