Bič na Babiše a ČSSD. Gazdík do voleb organizuje blok 21 stran a hnutí

Autor: Jakub Veinlich - 
20. ledna 2017
17:30

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) včele s Petrem Gazdíkem chce být při podzimních sněmovních volbách silným soupeřem pro ANO a ČSSD. Samo by ale bylo příliš slabé. Zlákalo proto ke spolupráci 19 dalších stran a hnutí včetně vládních lidovců. Soukromníci stále váhají.

Volby budou až letos na podzim, kampaň před nimi už ale odstartovala. Některé strany dokonce jmenovaly své volební manažery a navazují spolupráci s ověřenými marketingovými týmy. Hnutí STAN se po „rozvodu“ s TOP 09 žene do dalšího „manželství“. Ve volbách chce uspět v silném bloku 21 stran.

„Většina regionálních partnerů potvrdila, že do projektu, kterému pracovně říkám „třetí síla“, jsou ochotní jít, přispět kvalitními osobnostmi, programovými prioritami a někteří i finančně. V této chvíli to vidím nadějně,“ řekl Blesk.cz předseda hnutí STAN Petr Gazdík po schůzce subjektů. Strany se sešly v pátek v Poslanecké sněmovně.

Váhající Soukromníci

Vedle STANu chtějí jít do společného subjektu ještě Lidovci, SNK–ED a 17 regionálních uskupení. Na schůzce byli také zástupci Strany soukromníků České republiky. Právě oni podle našeho zjištění stále váhají a vyjednávají zároveň i s další pravicovou stranou ODS.

A zdá se, že Soukromníci míří právě do náruče strany Petra Fialy. A to hlavně kvůli vládním lidovcům, kteří mají být také součásti nové „třetí síly“.

„Můj názor je, že ODS je pro nás programově přijatelnější. Pro mě je zásadní problém, že Soukromníci jsou známí jako bojovníci proti EET a podobným nesmyslům, a tam si nejsem jistý, jak bychom chtěli obhájit vůči našim voličům, že jdeme do subjektu, kde programově je vládní KDU- ČSL někde úplně jinde,“ řekl Blesk.cz po schůzce stran předseda Soukromníků Petr Bajer.

Definitivní stanovisko prý ale mají říct Soukromníci jak STAN, tak ODS nejpozději do konce ledna.

vavrjan ( 21. ledna 2017 18:50 )

Gazdík je trouba a zničí další strany,které se k němu přidají. Kája kníže kdysi řekl, že nemít toho trotla Gazdíka v TOP za starosty, tak by ze sebe musel dělat vola on. Takto vyšle tohoto trotla mezi lid on zaperlí dle jeho a Kalouskových not a oni mají klid. Snaží se vyrůst, překročit svůj stín, ale nemá na to. Po jeho vystoupení na Staromáku s Bradym si o něm myslím, že je to pouze hajzlík.

sairait ( 21. ledna 2017 17:39 )

jakmile něco smrdí kalousem a tohle hodně smrdí - tak bič a pryč od toho, co to může být za politika, když ho vyučil kalousek????

hejhej ( 21. ledna 2017 13:44 )

Gazdík je trouba. On si myslí, že občané zapomínají. Naopak, to co ten debil spolu s ostatními blbci předvedli v den státního svátku 28.října , nepatří do politiky. Gazdík je ukňouraný chudáček, který dělá všechno, jenom, aby byl u koryta. Může organizovat bloky s pidi stranami a hnutí, které bude volit jenom omezenec. Gazdík mi připomíná toho chudáka ze "zelených" Stropnického.

zadnice ( 21. ledna 2017 10:24 )

Gazdíku jdi do háje! Jsem šťastný, že tento "učitel" neučil mé děti a vnuky!!!

snehulak ( 20. ledna 2017 18:59 )

Blok 21stran? Tak to věřím tomu, že po jejich zádech se dostane znovu do parlamentu. Já to vidím tak, že na většinu z té jednadvacítky se nedostane, ale kolem 15% to bude. Možná že budou mít i víc než komunisti. A donutí tak Babiše se s těmi komunisty spojit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud