Matejko (4) umírá, jeho táta sedí ve vězení: Kiska udělil zoufalému muži milost

Autor: Mii - 
19. ledna 2017
13:36

V sousedním Slovensku se odehrává příběh, který je jak vystřižený ze zlého snu. Mladá matka se sama stará o čtyři děti, zatímco její partner sedí ve vězení. Celá situace je o to horší, že její malý syn trpí smrtelným nádorem na mozku a ze všeho nejvíc by se chtěl setkat se svým otcem. O nešťastném příběhu se ale dozvěděl prezident Andrej Kiska, který okamžitě jednal.

Manželé Veronika a Martin během posledního roku zažili chvíle, které jsou noční můrou každých rodičů. Na konci roku 2015 byl jejich malému synovi Matejkovi diagnostikován smrtelný nádor na mozku. Předcházela tomu řada náročných vyšetření. Chlapec je ve velmi zlém stavu, kdy se nedokáže ani sám najíst a je třeba se o něj neustále starat.

„Můj jediný syn má nádor na mozkovém kmeni. To znamená, že je to neoperovatelné. Toto už je dobrý stav. Během ozařování byl jako šestiměsíční batole. Vůbec nemluvil,“ sdělila matka serveru pluska.sk.

V té samé chvíli musel její muž nastoupit do vězení za podvod. Sice jen na rok, ale zrovna v tu nejnevhodnější dobu. Mladá matka tak zůstala sama doma se čtyřmi dětmi, přičemž jedním smrtelně nemocným. A aby toho nebylo málo, vše zkomplikoval ještě její zdravotní stav. Trpí cukrovkou a je na polovičním invalidním důchodu. Doktoři jí tvrdí, že by v takovém stavu rozhodně neměla být doma sama s dětmi, ale Veronika neměla na vybranou.

V takové situaci je otec Martin skutečně nepostradatelný. Ve vězení sedí za nezaplacený dluh 3 500 eur. Soudy ale výkon jeho trestu odložit odmítly. „Nejhorší bylo, když nám oznámili, že si máme synka užít, dokud je ještě tu, ale já seděl tady,“ uvedl Martin pro pluska.sk.

Ani Martin, ani Veronika nečekali, co se stalo poté. O jejich případu se dozvěděl prezident Slovenska Andrej Kiska, který Martinovi udělil milost. Otec se tak na poslední chvíli mohl setkat s umírajícím synem.

eva2208 ( 19. ledna 2017 23:38 )

melete nesmysly,vy urcite budete mit zdrave deti az na tu hlavu co

lokii ( 19. ledna 2017 16:31 )

Velice lidsky cin.

odol ( 19. ledna 2017 15:43 )

Tak otec si ,,hovní,, v kriminále,je ,,vysmátej,,a on ho odtud vyhodí!!! Teď se asi bude muset starat o o parchanty....smutné!

zednik ( 19. ledna 2017 15:42 )

To si nevybírají, ale rodiče berou zodpovědnost za to, jak kvalitní a zdravou populaci si zplodí, když sami nejsou draví. Ten nádor u toho nebohého kluka s tím pravděpodobně souvisí... Navíc mu mohli trest pouze přerušit.

zednik ( 19. ledna 2017 15:37 )

Máma nemocná, poloviční invalida,a rodí děti jak o život. Táta podvodník. Tak jo. Však oni se ostatní o ně zas postarali....A po pohřbu můžou hupnout na páté.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud