Pelikán chce oživit kauzu Rath. Stížnost Nejvyššímu soudu podá v nejbližších dnech

Autor: ČTK, bk - 
15. 1. 2017
14:30

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) podá v nejbližších dnech Nejvyššímu soudu stížnost kvůli zrušení verdiktu v kauze kolem bývalého hejtmana Davida Ratha. Pražský vrchní soud zrušil loni před vánočními svátky rozsudek kvůli nezákonným odposlechům, které u nového řízení před Krajským soudem v Praze nepůjdou použít jako důkaz. Pelikán v nedělních Otázkách Václava Moravce bez bližších podrobností uvedl, že stížnost se dopracovává a v nejbližších dnech ji podá.

Už dříve Pelikán řekl, že se podle něj v případu procesní vady, o nichž vrchní soud mluví, nestaly. S důvody zrušení rozsudku nesouhlasí ani státní zástupci. Pražské vrchní státní zastupitelství se domnívá, že rozhodnutím byl porušen zákon. Před koncem minulého roku proto avizovalo, že návrh stížnosti připraví a předá k posouzení ministerstvu spravedlnosti.

Pražský vrchní soud zrušil rozsudek kvůli nezákonným odposlechům, které u nového řízení před Krajským soudem v Praze nepůjdou použít jako důkaz. Soud by měl také znovu vyslechnout oznamovatele celého případu, bývalého policistu Libora Gregora. Podle vrchního soudu vypovídal „zjevně vyhýbavě a nekonkrétně oproti protokolu o podání vysvětlení“.

Pražské vrchní státní zastupitelství s důvody nesouhlasí. „Důvody jsou s ohledem na dosavadní rozhodovací praxi soustavy obecných soudů i soudu ústavního jen stěží odborně akceptovatelné,“ uvedla už dříve pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Podle ní také odůvodnění významně vybočilo z principu základní předvídatelnosti aplikace práva a soudních rozhodnutí.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

jarypadlo ( 16. ledna 2017 09:12 )

Konvertitův bratře koukej radši urychleně obnovit zákonnost podle našich § § aby se každý mohl dožít spravedlnosti. a ne že tady bude šaríja nebo spravedlnost - loterie. . .https://www.youtube.com/results… https://www.youtube.com/watch?v=3nlCAZ7dVKU . . . https://www.youtube.com/watch?v=PbGiEGf81Jo .

dinguos ( 15. ledna 2017 20:28 )

Souhlasim!

flesch2z ( 15. ledna 2017 15:04 )

Klovej Pelikáne, klovej! Kdyby se jmenoval tygr, znělo by líp trhej!

prezny ( 15. ledna 2017 14:52 )

Jo!Pelikáne

Zobrazit celou diskusi
Další videa