Vesecká končí v ERÚ: Její plat prý způsobil státu víc než milionovou škodu

Autor: tmp - 
28. 7. 2016
17:35

Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká po necelých dvou letech končí na Energetickém regulačním úřadu ve funkci místopředsedkyně. Do funkce ji tehdy jmenovala jeho šéfka Alena Vitásková, která je kvůli tomu obžalovaná z trestného činu porušení povinnosti při správě majetku a zneužití pravomoci. Informoval web E15.cz.

 O skončení služebního poměru požádala k 1. září letošního roku,“ řekl deníku E15 mluvčí mluvčí úřadu Michal Kebort. Ve funkci místopředsedkyně tak nevydržela ani dva roky. Jmenovala ji šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Loni ji kvůli tomu začala vyšetřovat policie. Před půl rokem ji pak státní zástupce obžaloval z trestného činu porušení povinnosti při správě majetku a zneužití pravomoci.

Bývalá nejvyšší státní zástupkyně podle obvinění nesplňovala potřebné zákonné požadavky pro výkon funkce místopředsedkyně. Státu tak měla vzniknout škoda více než milion korun, který dostala Vesecká jakožto plat. Vitásková obvinění odmítá a žalobu napadla dokonce u Ústavního soudu. Tam ale neuspěla.

Další podrobnosti čtěte ZDE.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

flesch2z ( 28. července 2016 21:36 )

Ta by tě dostala jak Janina domina Petříka.

havran2 ( 28. července 2016 20:22 )

Ty peníze by měla okamžitě vrátit a nejen ona ! ! !

flesch2z ( 28. července 2016 19:45 )

Jaký plat, roční, měsíční, netto, brutto, nebo to je část platu nad limit v čistém? Pokud jde víc než o miliónovou škodu, což dělá za dva roky 42 tisíc měsíčně, pak se mohly dělit, zavřela bych obě.

tomik007 ( 28. července 2016 17:59 )

Tato Morticia by mohla z fleku vystupovat v "ADAMS FAMILY" a nikdo by nepoznal rozdil

Zobrazit celou diskusi
Další videa