Radikála Bartoše sebrala policie, tvrdí spolustraníci. Bouřil proti „vetřelcům“

Autor: simao - 
28. 4. 2016
19:55

Na radikála Adama B. Bartoše si podle jeho spolustraníků došlápla policie, ve čtvrtek měl být zadržen a odvezen na výslech. Podle Bartošových kolegů policisté prohledali jeho byt a vyrazili i do kanceláří jeho strany. Jenže policie žádnou takovou informaci na dotazy Blesk.cz nepotvrdila. Zpráva se však rychle začala šířit po sociálních sítích.

Adam B. Bartoš je jedním z protiuprchlických radikálů, který migranty s oblibou označuje za „vetřelce“ a protestovat se loni na podzim vydal rovnou i před byt premiéra Bohuslava Sobotky. Právě jeho strana letos v únoru organizovala protestní akci, která z Vítězného náměstí zamířila na Loretánské. V jejím průběhu se dokonce střílelo, byť do vzduchu a poplašnou pistolí.

Protiuprchlický křikloun Bartoš měl být ve čtvrtek zadržen policií. Tvrdí to alespoň Národní demokracie s místopředsedou Lukem Belsonem v prohlášení, které ve čtvrtek v podvečer vydala.

Policie informaci o zatčení nepotvrdila

Když Blesk.cz zkoušel tuto informaci ověřit, nepochodil. „V této věci bohužel nemám žádné informace v tuto chvíli,“ řekl kolem sedmé večer mluvčí pražské policie Jan Daněk. O ničem nevěděla ani Markéta Janovská z tiskového oddělení Prezidia Policie ČR. V prohlášení Národní demokracie je uvedeno, že byl Bartoš převezen na služebnu na Zbraslav. Zapojil se snad do akce Šlachtův ÚOOZ? „My určitě ne,“ odmítl zásah na dotaz Blesk.cz mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Zatímco strana se pozastavuje nad údajným „bezprecedentním útokem“, nezodpovězená zůstává otázka, zda nejde jen o cílenou provokaci Bartošovců, kteří vytrvale šijí do současné vlády.

Bartošovi měli pročesat byt. Zadržen byl už v březnu

Popis čtvrtečních údajných událostí kolem zatčení Bartoše je ostatně značně dramatický. „Adam B. Bartoš byl zadržen bezmála deseti policisty v civilu v momentě, kdy se ze svého automobilu, kam si odešel pro věci, vracel zpět do bytu. Krátce po zadržení byl předseda Národní demokracie převezen na služebnu policie na Zbraslavi, kde byl vyslýchán v souvislosti se svou publikační a politickou činností,“ uvedl na stránkách ND Beson. 

„Do bytu Bartošových, kde byla přítomna jeho manželka s dětmi, mezitím pronikli policisté v civilu, kteří měli za úkol provést domovní prohlídku,“ tvrdí. Okolo 12:40 prý „paní Bartošovou spolu s malými plačícími dětmi vykázali z bytu na ulici, kde se jich ujal Mgr. Timura, a dočasně je ubytoval ve svém voze.“ V prohlášení však také nechybí pozvánka na prvomájový pochod „Proti vlastizrádcům“.

Zda byl Bartoš nyní skutečně zatčen, či nikoli, potvrzené není. Nicméně v doprovodu policie opouštěl na konci března demonstraci, kde údajně vyzýval k potrestání politiků smrtí. Podezřelý byl také z podněcování k nenávisti vůči skupině obyvatel.

Po propuštění Bartoš požadoval rovnou hlavu ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Toho však Bartošova slova nerozhodila. „Tak ještě že pan Bartoš nechce moji ruku. Jestli má nějaké výhrady k zákroku policie, ať se obrátí na GIBS,“ reagoval tehdy pro Blesk.cz Chovanec.

Právě na akci Bartošovců na Václavském náměstí se také loni objevily kontroverzní šibenice. Policie také v minulosti prošetřovala Bartošův výrok, kdy chtěl „vetřelce koncentrovat“ do Terezína.

Doporučujeme
ginna15 ( 29. dubna 2016 16:13 )

Jedině pan Zeman a nikdo jiný v současné době nepřichází v uvahu byt prezidentem tohoto bordelu s názvem ČESKÁ REPUBLIKA,protože jen on dokáže z tohoto bordelu udělat alespom trochu normálně fungující stát i když je jasné,že kapitalistické nenažrané zrůdy a zloději si pujdou za mamonem přes mrtvoly!!!!!!A prokleká Amerika jim pujde na ruku.Zlatý Rusáci!!!!!!!!/

salto ( 29. dubna 2016 08:36 )

To je ta pravda a láska

1912 ( 29. dubna 2016 07:18 )

VŠICHNI KDO BUDE PROTESKOVAT PROTI ISLAMIZACI EU JE ZLOČINEC??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????PÁNBŮCH S NÁMI !!!A CELOU TOU NAŠÍ DEMOKRATICKOU DŽUNGLÍ CO URČUJÍ NAŠI POLTICI !!

santikxauz ( 29. dubna 2016 03:15 )

Za pravdu se bude trestat,za napadení policajta extremistkou se trest neudělí.

mandat ( 28. dubna 2016 23:29 )

 Blesku, na internetu je video,kde je zatcen pan Bartos, nechapu, proc ho oznacujete za radikala.V Ceske republice se porusuje Ustava a soucasna vlada porusuje i zakony EU i nasi Ustavu.Zatim je u nas demokracie,tak nechapu, proc je nekdo zatcen za rto, ze sdeli svuj nazor a pravdu.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud