Bývalý komunistický boss v teplácích: Jak Milouš Jakeš dodržel slib Blesku

Autor: Marcel Mihalik - 
28. 4. 2016
18:36

Symbol totalitní moci přede mnou stál v teplácích. V hlavě Milouše Jakeše (93) se evidentně odehrával souboj: Má dodržet svůj slib a jít chatovat se čtenáři Blesk.cz, nebo poslechnout rodinu, zůstat doma a nedělat »trojskýho koně«?

Dostat bývalého komunistického bosse do redakce je stejně obtížné jako ho přesvědčit o výhodách kapitalismu. Přesto se Blesku to první nakonec podařilo…

Měli jsme domluveno, že přijede odpoledne tramvají. Kolem dvanácté náhle telefonoval: „Omlouvám se, ale z vážných důvodů nepřijdu.“ Ptal jsem se, co těmi vážnými důvody myslí. Zdravotní stav? Odmítal mi to sdělit. Přesto jsem boj o to, aby Jakeš odpověděl na mnoho desítek čtenářských dotazů, nevzdal. Po chvíli jsme se dohodli. „Dobře, přijeďte ke mně s těmi dotazy,“ nabídl Jakeš.

Pozval mě k sobě domů a pídil se po tom, jaké otázky mu čtenáři pokládali. Ty na rodinu odmítl: „Tohle ne.“ Proč? Jeho blízcí podle něj už za jméno, které nese, zaplatili. Vnuk spáchal sebevraždu, prý právě kvůli šikaně.

Mezitím jsem se stal nechtěným svědkem telefonátů Jakešových příbuzných. Volali mu, aby nikam nechodil a žádný rozhovor neposkytoval. „Z toho nevznikne nic pozitivního pro nás, pro tebe, pro stranu. To ti říkám znova. Děláš jim jen trojskýho koně,“ ozývalo se na celou místnost ze sluchátka.

„Znovu jsem byl intervenován rodinou, že se na mě strašně zlobí,“ prohodil Jakeš. Vzápětí se ale vzpřímil a rozhodně řekl: „Tak jedeme!“ Svlékl tepláky, natáhl kalhoty a už jsme byli na cestě do redakce. 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

monokl ( 29. dubna 2016 13:54 )

NE

monokl ( 29. dubna 2016 08:44 )

kéž bychom mohli svrhnout tuto vládu tak jako to udělali v 89 takzvaní studenti a vrátit to spět, jenže tihle parchanti by do nás skutečně nechali střílet na rozdíl od komunistů tak jak to udělal kdysi ten posranej MASARYK!!!

monokl ( 29. dubna 2016 00:06 )

koukám že se tu ozývají ta pras... co po roce 90 rozkradli celou republiku!!!

pavlik_prca_psy ( 28. dubna 2016 23:53 )

Tohle primitivní prase by mělo hnít ve vězení a ne si užívat důchod

pavlik_prca_psy ( 28. dubna 2016 23:47 )

Dej si radši šluka, krávo

Zobrazit celou diskusi
Další videa