Zeman s čínskou spojkou Nečasem: Kalousek roky o Tibetu mlčí, teď chce být vidět

Autor: Jaroslav Šimáček, Klára Brunclíková - 
17. 4. 2016
17:22

Prezident Miloš Zeman se v pořadu Blesku S prezidentem v Lánech pustil do předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. Nejenže ho označil za bývalou osobnost, navezl se hlavně do jeho aktivit na podporu Tibetu. Prohlásil totiž, že 20 let Miroslav Kalousek neřekl o Tibetu ani slovo a najednou, při čínské návštěvě, toto téma otevřel. Kalousek se proti tomu důrazně ohradil.

„Ptejte se na jednoduchou otázku: Proč lidé, kteří se Tibetem v životě nezabývali, najednou tuto otázku zdvíhají. Byl u mě Petr Nečas nedávno, který mi říkal, že zrovna Miroslav Kalousek, kterého zná 20 let, za těch 20 let nikdy neřekl jediné slovo o Tibetu,“ tvrdil prezident Miloš Zeman.

Celý záznam pořadu Blesku S prezidentem v Lánech sledujte ZDE

Kalousek: Poslušný podřízený Nečas

Toto tvrzení ale zmíněného předsedu TOP 09 rozčílilo. „Zaprvé to není pravda. Jenom podotýkám, že to není pravda, aniž bych se chtěl hádat,“ řekl Miroslav Kalousek pro Blesk.cz. Spíš cítím velké politování nad mužem, který byl předsedou vlády České republiky a teď ve službách snahy o nějakou čínskou investici se chová opravdu velmi málo důstojně,“ doplnil.

„Jako poslušný podřízený nějakého podnikatele, který o to usiluje, se bývalý předseda vlády chová tak, jak se chová, což je docela smutný příběh,“ uzavřel Kalousek.

S prezidentovým výrokem se redakce Blesk.cz obrátila i na expremiéra Nečase, ten však na dotaz nereagoval.

Zeman: Je to touha po sebezviditelnění, cítím s nimi

Tím ale prezidentova kritika nekončila a přibylo i terčů, do kterých se strefoval. „Většinou tohle teď produkují lidé, kteří odešli ze svých funkcí. Ať už je to Martin Bursík, bývalý ministr životního prostředí, zmíněný Miroslav Kalousek, Karel Schwarzenberg, Michael Kocáb, bývalý ministr pro lidská práva. Víte, já si myslím, že u těchhle bývalých lidí, kteří už nejsou tak příliš vidět, je jakási touha po sebezviditelnění, a tak si vybírají témata, o kterých si myslí, že alespoň krátkodobě jimi zaujmou. A já k nim cítím docela soucit, protože jim tak trochu rozumím z lidského hlediska,“ řekl prezident.

Video S prezidentem v Lánech: O čínské návštěvě a lidských právech - redakce Blesk
720p 480p 360p 240p

„Musíme důrazně oddělit dvě věci. Státní návštěvu čínského prezidenta, proti které jsme neprotestovali, a porušování práv českých občanů na území České republiky během té návštěvy. To bylo skandální, bohužel taky masivní, proti nim jsme protestovali a protestovat budu nadále – ať už se to panu prezidentovi či zaměstnavateli pana Nečase líbí, nebo nelíbí,“ vysvětlil Kalousek.
Video Kalousek o návštěvě čínského prezidenta: Zásahy policistů proti odpůrcům si objednala vláda! - Vera Renovica, Lukáš Červený
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
tggb ( 19. dubna 2016 07:26 )

táta řek že máš nastoupit, bude ti strkat vocas do análu hňupe

mrd.bejka ( 19. dubna 2016 07:24 )

to co jsi ráno vycucnul z undy tvý manželky, toho vorvaně, byl kindrsous bezdomáčů z hlaváku, zm.rde

japome ( 18. dubna 2016 16:53 )

tam kde mě končí záda - tak tam mě můžeš políbit ty dutá makovice

tgbg ( 18. dubna 2016 09:13 )

Tunek dědek Zeman se klidně spojí i s Marťany.

Mirek-Kalousek ( 18. dubna 2016 07:20 )

Já bych to vydržel. V mládí, když mě esembáci vozili na záchytku, tak jsem taky vždycky nějakou slíznul.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud