Starostové do voleb vykročí pod taktovkou Gazdíka, zvolili ho předsedou

Místopředseda sněmovny Petr Gazdík (STAN)  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: bru/ČTK - 
16. dubna 2016
12:11

Předsedou Hnutí Starostové a nezávislí se podle očekávání stal po dvou letech znovu Petr Gazdík. Neměl protikandidáta, na sněmu v Průhonicích získal 133 hlasů ze 144 možných. Šéfem hnutí se stal na rok do řádné volby celého vedení.

Staronový předseda stál v čele hnutí od roku 2009 a úspěšně jej dovedl do Parlamentu v rámci spolupráce s TOP 09. Před dvěma lety se nechal vystřídat libereckým hejtmanem Martinem Půtou. Půta se však předloni výkonu funkce vzdal, a to kvůli obvinění z přijetí úplatku v souvislosti s rekonstrukcí kostela svaté Máří Magdalény v Liberci. Od té doby Gazdík STAN řídil.

Ve funkci prvního místopředsedy Gazdíka vystřídal Vít Rakušan, starosta Kolína.

Starostové se za svého bývalého předsedu Půtu, který obvinění odmítá, v tomto sporu postavili. I Gazdík věří, že se politik, stíhaný podle něj nespravedlivě, do funkce vrátí.

Gazdíkovým úkolem nyní bude provést hnutí úspěšně zejména podzimními krajskými volbami, které podle něj budou zároveň volbami o budoucnosti státu. Česko podle Gazdíka trápí "tichá krize" a neklid hlavně v souvislosti s uprchlickou krizí. Zemi chybí strategická vize, jak toto překonat, a Starostové by měli být schopni takovou vizi nabídnout, uvedl Gazdík.

 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

rumungro ( 17. dubna 2016 14:06 )

Stejná zběř jako topka. Jak to, že jejich bývalý předseda Púta ještě není v krimu? A taky nechápu Babiše, že chce použít už jednou použitý toal.papír.

balika ( 16. dubna 2016 15:41 )

Vesničko má středisková, Gazda jde k Turkovi

moiaza ( 16. dubna 2016 13:44 )

Starostové jsou jako lidovci. Půjdou do koalice s tím, kdo je požádá. Hlavně vládnout. Jejich heslo je totožné s heslem lidovců. Jdi s tím, kdo má tě rád.

Milann ( 16. dubna 2016 12:56 )

Je to Kalous.... les***ka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! S dospělými 1 dítěArrow

Zavřít