Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Fiasko českého vzdoru proti Merkelové: Víc policistů než demonstrantů

Autor: simao, Pavel Lopušník - 
31. března 2016
20:58

Vyrazili protestovat na pražskou Kampu proti otevřené imigrační politice německé kancléřky Angely Merkelové, ale i české vládě. Protest „Bota pro Merkelovou“ však dopadl fiaskem. Přišly na něj zhruba dvě desítky lidí. Nebylo však o co stát. Na pódiu je čekal Miroslav Sládek se svými řečmi o „přivandrovalcích“.

„Odsuzujeme sebevražedný diktát Angely Merkel určený všem státům Evropské unie. Nesouhlasíme s pozvánkou Sobotkovy vlády pro paní Merkel do České republiky. Požadujeme demisi zkorumpované vlády, zejména za její zatahování našeho státu do války,“ bouřili organizátoři před akcí, která byla svolána na čtvrteční odpoledne na Klárov. 

Účastníci tohoto „zájezdu“ dostali úkol přinést si s sebou starou botu, kterou by věnovali kancléřce. „Každý vemte s sebou starý škrpál. Vytvoříme před Úřadem vlády hromadu škrpálů určenou pro paní Merkel a požádáme Úřad vlády, aby si dárky převzal a předal německé kancléřce do vlastních rukou,“ znělo v pozvánce.

Obskurní požadavek se nesešel s velkým ohlasem. Bot se sešlo minimálně. Stejně tak pokulhávala i účast. Přislíbilo ji 179 lidí, 618 o ni projevilo zájem. Jenže jak už to u odkliknutí takové účasti na Facebooku bývá, dorazil zlomek. A to navíc převážně lidí v důchodovém věku.

Reportér Blesk.cz hlásil něco kolem dvaceti účastníků. Demonstrantů tak bylo méně než policistů, kteří na poklidný průběh akce dohlíželi. Více bylo i turistů mířících kolem přes Malostranské schody na Pražský hrad, stejně tak Pražanů čekajících na nedaleké zastávce MHD. Tenhle protest i přes časté kritické reakce na účet Angely Merkelové na českých sociálních sítích pozornost nepřitáhl.

Skoro prvomájový Sládek? Pochvaloval si alespoň počasí

Hlavním řečníkem se přitom stal politický křikloun a někdejší republikán, urputně se snažící o návrat na výslunní, Miroslav Sládek. „Už tehdy jsme chtěli přijmout přísný imigrační zákon, který by nám umožnil do republiky nikoho nepouštět, kromě těch pár, na kterých máme z nějakého důvodu zájem,“ vzpomínal Sládek na časy své zašlé politické „slávy“. A pochvaloval si hezké počasí na politický boj... „Teď ještě odstranit tu vládu, která nám tady vyloženě zaclání,“ uvedl Sládek.

Video Úvodní Sládkův projev: O počasí... - Pavel Lopušník
Video se připravuje ...

Angelu Merkelovou označil Sládek za vítačku „přivandrovalců“ a vytýkal jí, že je zodpovědná za současnou migrační vlnu. Českou vládu označil za „bandu zkorumpovanců“ a připomenul i to, že premiér Sobotka je v Americe za peníze daňových poplatníků.

Bohuslav Sobotka tam však vyrazil na mezinárodní jaderný summit. Do vlády přitom v obdobném duchu tepal Sládek i během nedávného shromáždění na podporu Miloše Zemana na tom samém místě. Politika Merkelové byla označována během dnešního protestu za destrukční a likvidační pro celou Evropu.

„Dnes jsme se tu sešli, abychom vyjádřili odpor německé kancléřce Merkelové a jejímu vlastizrádnému chování vůči národům a státům celé Evropy. V tomto směru má máslo na hlavě i naše vláda, zvláště její předseda,“ řekl reportérovi Blesk.cz Karel Janko z České strany národně socialistické. 

Zazněly i další výtky směrem k Merkelové. „Právě tady na Strakovce a možná i někde jinde má našemu Slávkovi vysvětlit, že likvidace českého státu a jeho kultury je to nejlepší, co pro český stát může udělat. Že neprosadí-li imigrantské kvóty v Bruselu, musí naše hranice otevřít tzv. legálním syrským uprchlíkům, pod jejichž praporem již turecký sultán Edrogan šikuje zbytky ISIS na legální vpád do Evropy. Slávku, nevěř jí a narovnej páteř a řekni jí konečně jako chlap, že islám tady nechceme," dodal další z demonstrantů Oldřich Lukáš z Plzně.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

bizon_pepa ( 31. března 2016 23:37 )

Jj, asi tak nějak. Hoši a dámy evidentně nemají čisté svědomí.

uzjezima ( 31. března 2016 21:44 )

Stručné a trefné  

eda22 ( 31. března 2016 21:39 )

Pěkné panoptikum lidského odpadu.

uzjezima ( 31. března 2016 21:33 )

 20 bot je také dobrý dárek

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa