Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení -1°C

Tajemství tučné odměny. Mládek řekl, komu a proč dal 1,3 milionu k platu

Autor: mim - 
25. února 2016
18:30

Kdo byl náměstek číslo 5, který inkasoval 1,3 milionu korun? Někdejší šéf středočeského dotačního úřadu Tomáš Novotný (48), který dnes jako náměstek na ministerstvu průmyslu a obchodu šéfuje evropským fondům. Blesk.cz to potvrdil ministr Jan Mládek (55, ČSSD).

„Ministerstvo průmyslu a obchodu je jediný resort, který stihl vyčerpat všechny evropské peníze a nic nemusí vracet do Bruselu,“ odůvodnil ministr Jan Mládek na čtvrteční mimořádné tiskové konferenci odměňování na svém úřadě. Právě za výši odměn, z nichž ta nejštědřejší byla 1,3 milionu korun pro náměstka číslo 5, byl Mládek pod palbou kritiky. Její výši předtím zveřejnily Lidové noviny.

„Jsem kritizován, že jsem v červenci vypsal cílové prémie za to, že do konce roku bude vyčerpáno 100 procent evropských fondů, které má ve své gesci ministerstvo obchodu a průmyslu,“ uvedl Mládek.

Cílové odměny byly podle jeho slov vypsány v souladu se služebním zákonem. Ten tvrdí, že obvyklé odměny jsou do 25 procent nominálního platu. Vedle toho ale existuje možnost vypsat cílené odměny za splnění konkrétních a měřitelných úkolů. „V tomto případě je zřejmé, která sekce se zabývá čerpáním evropských fondů,“ řekl na dotaz Blesku Mládek.

Náměstkem ministra pro řízení sekce fondů Evropské unie je Tomáš Novotný, který se na ministerstvo dostal v roce 2014. Před tím působil jako ředitel dotačního úřadu Regionálního operačního programu Střední Čechy. Za jeho ředitelování byl úřad pod palbou kritiky Nejvyššího kontrolního úřadu.

autodidakt ( 26. února 2016 15:35 )

Asi jsem moc naivní, když jsem si myslel,že to má úředník č.5 ve funkčních povinnostech!!!

hejhej ( 25. února 2016 22:13 )

Náměstek má velký plat, dělá jen svou práci, dostává obvykle odměny , tak proč ještě cílené odměny ve výši 1,3 mil. Je to výsměch pracujícím lidem, důchodcům a rodinám s dětmi. Ministři rozdávají z peněz daňových poplatníků.Přeji panu náměstkvi a jemu podobným, aby se těmi penězi udávil. Už se nedivím, proč máme stále mínusový rozpočet, když političtí zloději okrádají stát neustále na úkor daňových poplatníků. Věřím, že v rozdávání cílených odměn - okrádání jsou zajedno napříč politickým spektrem. Je z těch odporných nenažranců na zvracení !!!!!

frantaklika ( 25. února 2016 19:38 )

je to jedna svi*ně vedle druhé v čele s agentem Burešem! Odměna má být za účelné investování na veřejně prospěné věci a ne za utrácení peněz za každou kravinu. Jsou to bývalí bolševici!

barracuda.sro ( 25. února 2016 19:10 )

To si dělá Mládek pr.del,za ty peníze mu snad kouří náměstek "Vendelína"Je to hnus co se u nás pořád děje.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud