Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Zemanovi slíbila dcera Kateřina vnouče. Už řekla, kdy bude na světě

Autor: simao, jad - 
25. února 2016
18:15

Z prvního manželství má Miloš Zeman syna Davida, z druhého dceru Kateřinu (22), která je nyní v Londýně. Při návštěvě Libereckého kraje prezident dostal dárek pro vnoučata, která však nemá. Alespoň prozatím. Prozradil však, že mu dcera slíbila vnouče, až jí bude 27, tedy v roce 2021. O svém synovi pak Zeman prohlásil, že je starým mládencem.

„Dcera Kateřina mi oznámila: Tatínku, dám ti první vnouče, až mi bude 27. Nejdřív musím dostudovat,“ prozradil Zeman během svého druhého dne výjezdu do Libereckého kraje. A to v Semilech, kde bylo v plánu další setkání s místními občany. Tentokrát v Kulturním centru Golf.

O dceři Kateřině přitom mluvil Zeman i během předchozí návštěvy Harrachova, kam vyrazil do minipivovaru a sklárny. „Pokud jde o moji dceru, tak toho času je v Londýně, pracuje jako asistentka manažera a vydělává si na budoucí studium, které patrně bude absolvovat ve Skandinávii,“ uvedl tam prezident.

O plánovaném studiu první dcery na severu Evropy se přitom mluví delší dobu, zatím k němu však nedošlo. A teoreticky dojít ani nemusí, alespoň dle Zemanova „patrně“. Ovlivnilo by to snad dceřin slib o dostudování a vnoučatech?

Video Zeman o své Kačence: Pracuje v Londýně, studovat chce ve Skandinávii - Blesk - David Malík

Na Zemana do Semil přišel plný sál, u vstupu přitom lidi trochu zdržovaly bezpečnostní prohlídky, o které se postarali bodyguardi.

Prezident dostal na památku skleněného jelena, který je ve znaku města, a také malý traktůrek. Právě kvůli němu se stočila řeč na vnoučata. Starostka Semil Lena Mlejnková totiž označila hračku za dárek pro jeho vnoučata, až nějaká bude mít. Zeman k tomu dodal, že jeho syn z prvního manželství David je starý mládenec, a vnoučata tedy zatím mít nebude.

Prezidentův syn David je neurolog a biochemik, věnuje se výzkumu ve Fakultní nemocnici Ostrava. Jeho matkou je Zemanova první manželka Blanka, Zemanova někdejší spolužačka ze střední ekonomické školy v Kolíně.

Dárek od Semilských: Traktůrek pro Zemanovo budoucí vnoučeDárek od Semilských: Traktůrek pro Zemanovo budoucí vnouče | Foto Blesk - David Malík

Zemana v Semilech přivítaly davy lidí, ale i transparent „Stydíme se za vás, pane Zemane“. Ženy, které ho přinesly, s ním chvíli u stěny sálu postály, poté jej sbalily a odešly. Na odchodu jedna z nich řekla redaktorovi Blesku, že mají nějaký názor, ale nemají jinou možnost, jak jej prezentovat, než takto.

V Semilech narazil Zeman i na své odpůrkyněV Semilech narazil Zeman i na své odpůrkyně | Foto Blesk - David Malík

Mezi účastníky debaty s prezidentem přitom byla i skupina neslyšících, kvůli kterým byl povolán i tlumočník do znakové řeči. Prezidentovi neslyšící děkovali az to, že jeho televizní projevy jsou taktéž tlumočené. Prezident na to reagoval bonmotem - prý mu doktor řekl, že ztratil 40 procent sluchu. Ale že mu na to manželka Ivana říká, že to není tím, že neslyší, ale že nechce slyšet.

Třetí a poslední den návštěvy Libereckého kraje zahájí prezident v Lomnici nad Popelkou, kde je v plánu setkání s představiteli města a také s občany v budově Tylova divadla.

Poté se Zeman přesune do Jilemnice do společnosti Devro, kde bude debatovat s jejím vedením i zaměstnanci. V budově Starého pivovaru v Jilemnici pak Zemana čeká závěrečná tiskovka společně s hejtmanem Martinem Půtou.

cococo ( 26. února 2016 12:04 )

Takže tahle zpráva je o tom, že Kačenka se chystá v roce 2020 na další párty?

honzazchaloupky ( 26. února 2016 07:07 )

jen aby mu ji v Anglii nenafoukl nějaký přičmouhlý imigrant

mirkazam ( 26. února 2016 06:39 )

Sokolíku,zklidni hormon...

dzambulka007 ( 26. února 2016 03:40 )

Dvě postarší krasavice se chtěly zviditelnit? Nebo se ambasáda praštila přes kapsu a zaplatila tentokrát rovnou dvě protestantky? Po tom loňském trapasu, kdy proti Zemanovi demonstrovala jedna ženská pro jistotu se zakrytým obličejem maxi černými brýlemi, takže té o 5 minut slávy jistě nešlo, by to bylo zlepšení!

1pepan ( 25. února 2016 23:43 )

Kateřina vypadá jak stará mladá.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud