Česko pomůže syrským uprchlíkům utíkajícím z Aleppa. Dostanou 15 milionů

Autor: zst, ČTK - 
17. 2. 2016
12:50

ČR poskytne příspěvek 15 milionů korun na humanitární pomoc syrským uprchlíkům, kteří utíkají z oblasti Aleppa, kde zuří válka. Rozhodla o tom na svém středečním zasedání vláda. V praxi poputují peníze do Turecka, které těmto uprchlíkům pomáhá.

Česko dá 15 milionů korun na humanitární pomoc syrským uprchlíkům, kteří utíkají z oblasti města Halab (dříve Aleppo) zničeného válkou. O dnešním rozhodnutí vlády na Twitteru informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

„Peníze budou poskytnuty Turecku, které tyto uprchlíky přijímá a poskytuje jim humanitární a asistenční služby,“ řekl Sobotka. Právě v Turecku je zdaleka nejvíce syrských uprchlíků, země jich hostí asi 2,5 milionu.

„Považuji za důležité, aby naše pomoc v rámci migrační krize směřovala přímo do zasažených oblastí a míst, kde k válečným bojům dochází,“ uvedl také. Připomněl, že se Česko nedávno zavázalo dát letos zemím v regionu pomoc ve výši nejméně 170 milionů korun.

Halab (Aleppo), který patří mezi největší syrská města, byl několikaletou občanskou válkou výrazně zasažen. Některé jeho čtvrti jsou prakticky srovnány se zemí, řada jeho obyvatel přišla o své domovy. Celkem si válka v Sýrii za uplynulé roky podle některých odhadů vyžádala na 400 tisíc obětí.

Podívejte se na fotografie z válkou devastované Sýrie:

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa