ODS vítá zpátky Václava Klause. Stane se junior tváří voleb?

Autor: mts - 
19. ledna 2016
07:44

Exprezidentův syn Václav Klaus mladší (46) se vrací do strany, kterou jeho otec založil. Jejím členem byl od roku 2002, po šesti letech ji ale opustil poté, co jeho oblastní organizace podpořila jako kandidáta na předsedu Mirka Topolánka.

Zájem o to stát se opět občanským demokratem projevil Klaus ml. loni. Nyní už pražská organizace zpracovává dokumenty.

Vyřízení přihlášky trvá řádově pár týdnů a u Václava Klause mladšího je to zrovna v procesu. Bylo to podáno přímo do mých rukou a myslím, že do konce ledna se rozhodne,“ řekl pro Echo24.cz šéf pražské ODS Filip Humplík.

Aktuálně se ještě debatuje, do kterého místního sdružení Klaus nastoupí. Spekuluje se také o tom, že by mohl být jedním z lídrů v příštích volbách do Poslanecké sněmovny.

Klaus ml. se k ničemu nechce vyjadřovat. „Nebudu to vůbec komentovat. Ani případné důvody návratu ani to, zda jsem přihlášku podal,“ sdělil pouze.

Na milost vzal Klaus ml. ODS poté, co se jejím předsedou stal Petr Fiala. Tomu začal předloni radit v oblasti školství. Jako poradce působil i u tehdejšího ministra školství Josefa Dobeše (dřívě VV).

Až do roku 2014 vedl soukromé gymnázium PORG. Po 16 letech ale rezignoval, jelikož se nedohodl s předsedou správní rady školy a hlavním sponzorem – bývalým ředitelem firmy ČEZ Martinem Romanem.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

hejhej ( 19. ledna 2016 22:13 )

bjuno: Nejsi vtipný/á, ale trapný/á. Nemůže, že se s vadou narodil, ale mozek, na rozdíl od Tebe, má v pořádku.

ivoadler ( 19. ledna 2016 16:07 )

Tak nějak nevím, o co ti jde. Můžeš mi to vysvětlit?

tomik007 ( 19. ledna 2016 14:40 )

Koneczne ta prava tvar ODS  

istyl ( 19. ledna 2016 14:39 )

straně uz nijak nepomuze, je natolik proflaknuta, ze vic volicu uz ji volit nebude... a je pravda, ze pravicova strana tu je, ale ne pro aparátčíky...Svobodní..

flesch2z ( 19. ledna 2016 13:36 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud