Babišova náměstkyně pro evidenci tržeb končí. Zůstane ale „poradkyní“

Autor: kle, ČTK - 
17. 10. 2015
11:59

Měla na starosti obávanou „Babišovu“ elektronickou evidenci tržeb. Nyní náměstkyně ministra financí Simona Hornochová skončí ve funkci. Nepřihlásila se do výběrového řízení, což ukládá nový služební zákon. Hornochová ještě před měsícem svůj konec popírala. Ministr Andrej Babiš (ANO) si ji však podle informací MF Dnes přesto ponechá, a to jako poradkyni pro daně.

Hornochová měla na starosti elektronickou evidenci tržeb, tedy Babišův klíčový projekt.

„Nepřihlásila jsem se, v principu je to tak, že končím na pozici náměstkyně, a to na základě domluvy s panem Babišem,“ řekla deníku Hornochová. Ve funkci náměstkyně zůstane do chvíle, než se z výběrového řízení vybere její nástupce, tedy zřejmě do prosince.

Selfie Andreje Babiše s jeho kolegyněmi z ministerstva financí náměstkyní Hornochovou a její poradkyní HrdinkovouSelfie Andreje Babiše s jeho kolegyněmi z ministerstva financí náměstkyní Hornochovou a její poradkyní Hrdinkovou | 

Zmizí z očí, ale zůstane?

O odchodu náměstkyně se spekulovalo delší dobu. Připojila by se tak k dalším dvěma náměstkům, Lukáši Wagenknechtovi a Martinu Prosovi, kteří Babiše opustili už dříve.

Ještě nedávno ale sama Hornochová tvrdila, že o místo stojí. Když se před měsícem objevila zpráva, že klíčová dáma pro přípravu elektronické evidence tržeb v prosinci ve funkci končí, zareagoval Babiš s údivem, že o ničem neví. Náměstkyně následně vydala prohlášení, že chce o místo po vicepremiérově boku dál zabojovat.

To se jí povede i tak. Přestože skončí v pozici náměstkyně, podle MF Dnes zůstane ministru Babišovi nablízku coby poradkyně pro daně. Vicepremiér ji prý respektuje jako odbornici.

Andrej Babiš odvolal v minulosti dva své náměstky. V červnu zbavil funkce prvního náměstka Lukáše Wagenknechta. Ten tehdy uvedl, že byl odvolán bez udání důvodu a jako "trafiku bez kompetencí" odmítl pozici politického náměstka, kterou mu Babiš nabídl. V květnu skončil ve funkci náměstek pro oblast mezinárodních vztahů Martin Pros, který předtím požádal Českou národní banku o prověření možných manipulací s pražskou mezibankovní sazbou PRIBOR. Babiš odůvodnil jeho odvolání ztrátou důvěry.

Co vyřizuje Babiš k evidenci tržeb a ke Kalouskovi:

Video Andrej Babiš (ANO) o on-line pokladnách před druhým sněmovním jednáním - Blesk / Zuzana Štíchová
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
sosacek ( 17. října 2015 13:13 )

Na nějakou Babišovu šlápotu z vysoka se.. Ale že Němci už berou osud svých politiků do vlastních rukou /nožů/ je zřejmé - ani přiblblá propaganda prouprchlické svoloče a mediální lži Merklové s tím nic nenadělají! Brzy to začne i u nás, tak se hoši připravte - už se vaří voda..

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa