Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Zataženo 17°C

Hudečka bych na Hrad nepozval, vzkázal Zeman po setkání s hejtmany

Autor: ČTK, zst - 
1. října 2015
14:51

Prezident Miloš Zeman se na Pražském hradě sešel se 13 hejtmany i pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO). Bylo to vůbec poprvé, kdy se primátor nebo primátorka Prahy takového jednání zúčastnila. Prezident Zeman vzkázal, že Krnáčovou viděl rád, jejího předchůdce Tomáše Hudečka by prý nepozval.

Prezident Miloš Zeman dříve na setkání s hejtmany nezval pražského primátora i proto, že jím byl Tomáš Hudeček (TOP 09). Řekl to dnes, když na Pražském hradě před společným obědem vítal 13 hejtmanů a pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO). S Hudečkem se Zeman rozcházel především v názoru na zahraniční politiku, včetně postoje Česka k Rusku nebo Číně.

Když dnes Zeman hejtmany vítal, zdůraznil, že je mezi nimi poprvé i pražská primátorka. "Mezi námi bych dodal, že jeden z důvodů, proč primátor nebyl zván na naše shromáždění, byla osoba pana Hudečka," konstatoval prezident bez dalších podrobností.

Vedle zahraniční sféry se oba politici v minulosti střetli i v otázce týkající se akademické oblasti. Tehdejší primátor Hudeček se před dvěma lety odmítl zúčastnit oslav státního svátku 28. října na Pražském hradě. Svým krokem chtěl podpořit rektory Masarykovy a Jihočeské univerzity, které Zeman na Hrad nepozval.

Zeman dnes hejtmanům poděkoval za skvělou organizaci jeho návštěv v krajích a vyjádřil přání, aby politické subjekty, které reprezentují, dokázaly ocenit obrovskou práci, kterou dělají. Všem hejtmanům i pražské primátorce pak věnoval dárek v podobě zarámované české vlajky s věnováním.

Na oplátku od hejtmanů dostal symbolickou zahradní lampu, kterou doplní 13 dalších luceren, jež mají zdobit park u zámku v Lánech. Obdržel také památeční plaketu k 15. výročí znovuobnovení krajů.

Oběd prezidenta s hejtmany a primátorkou má trvat asi hodinu a půl. Přesně stanovený program nemá, ale dá se očekávat, že se na něm povede debata o migraci nebo evropské politice.

tgbb. ( 2. října 2015 06:56 )

Arogantní prase zase perlí.

eliska963852 ( 1. října 2015 22:09 )

Se asi Hudeček z toho zblázní.Zeman už je vypitej.

zdrclamrdka ( 1. října 2015 18:28 )

zdrclamrdka ( 1. října 2015 17:54 )

něco podobného jako jseš ty, zm.rde

xiioma ( 1. října 2015 17:45 )

Hudeček by ani o to nestál!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud