Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Premiér Sobotka bude hostem moderátorky Brunclíkové. Co si na něj nachystala?

Autor: red - 
14. září 2015
12:15

Už v úterý bude moderátorka Klára Brunclíková (26) ve Studiu Blesku diskutovat s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou (43, ČSSD). A to v prvním díle nového pořadu »Ptám se, pane premiére«. Jenže… Už jednou jí prý Sobotka málem přivodil infarkt.

Pořad bude živě vysílán na Blesk.cz. Máte strach, že se něco nepovede?

S živým vysíláním, ať už televizním, nebo internetovým, mám své zkušenosti. Je dost nevyzpytatelné a připravit se na všechno nejde. V podstatě už mě jednou takhle znervóznil sám pan premiér, když jsem měla z volebního studia vstupovat živě do zpráv a do poslední chvíle se nevědělo, jestli na přenos dorazí. Nutno dodat, že jsem nic do zásoby připraveného neměla. Nakonec v poslední chvíli přišel. Je to stres, ale má to i zábavnou stránku.

Jaké máte s premiérem novinářské zkušenosti?

Jsem mu v podstatě v patách od té doby, co se ho spolustraníci chtěli zbavit v takzvaném lánském puči. Je to profesionál, který má jasno o tom, jak má vypadat vládní politika. I proto může působit stroze a ne zrovna zábavně. Na druhou stranu, možná i díky tomu je teď na vládě větší klid, než když tam byl Nečasův kabinet.

Jak ho tedy přimějete, aby mluvil jako člověk, ne jako úředník?

To se uvidí až v průběhu v pořadu. Moje strategie zatím spočívá v konkrétních a věcných otázkách, na které budu důsledně vyžadovat odpověď. Navíc, jestli bude pan premiér vážný nebo seriózní, závisí víc na jeho náladě než na mně.

Co si myslíte, že pro vás bude největším úskalím? Na co jste se při přípravách zaměřovala nejvíc?

Na to, abych měla aktuální a přesné informace k uprchlické krizi, jelikož se každým dnem situace někdy i dramaticky mění. Totéž platí i pro další témata, o kterých se budeme bavit. Moje drobná obava je z toho, co mohu ovlivnit jen omezeně: přála bych si, aby pan premiér odpovídal přímo a jednoznačně. Kromě mě se ho totiž budou ptát také občané, kteří si odpovědi zaslouží.

Třetinu pořadu věnujete odpovědím na dotazy čtenářů Blesk.cz. Na co se zatím ptají nejvíce?

Ptají se na to, čeho se bojí. A tím je uprchlická krize. Otázky směřují k bezpečnosti v Česku a tomu, jak se naše země postaví za svůj názor v Bruselu. Zajímavé je, že dotazů na jakékoliv jiné téma přišlo zatím stěží jedno procento.

Pan premiér je poměrně uzavřený, pokud jde o mediální vystupování. Než kývl na tento pořad, kladl si nějaké podmínky? Třeba že se ho nebudete ptát na soukromí?

Nekladl. I když mu nejsou blízká odlehčenější témata, tak dopředu neavizoval, že by se k nim nevyjadřoval, pokud by takový dotaz padl. A jestli padne, na to nebudu připravovat ani jeho, ani diváky. Prostě si to v úterý pusťte.

Kdo je Klára Brunclíková?

Narodila se v Čáslavi ve středních Čechách, kde se také poprvé dostala k práci v médiích. Poslední tři roky strávila v televizi Nova. Jako reportérka informovala hlavně o politice, pamatovat si ji ale můžete i jako moderátorku ranních Televizních novin.

Od června patří k týmu online zpravodajství Blesk Zprávy 24 na Blesk.cz, kde pracuje jako editorka. Před kameru se po krátké pauze vrátí už v úterý 15. 9. v pořadu Ptám se, pane premiére.

Ptám se, pane premiére Ptám se, pane premiére | Blesk Zprávy 24

mandat ( 15. září 2015 05:47 )

O necem takovem se neda diskutovat.Zavrit hranice a basta.

egyptanka ( 14. září 2015 18:49 )

Zkusme mu věřit.

funebrak ( 14. září 2015 18:03 )

Bohouška vidět, slyšet a zemřít.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa