Trump útočí v kampani na přistěhovalce. Sám má ale dceru s imigrantkou

Autor: simao - 
25. 8. 2015
05:15

Prezidentský kandidát Donald Trump rozděluje americkou společnost tím, jak tvrdý a neúprosný postoj zaujal vůči imigrantům. Navrhuje například postavit proti přistěhovalcům zeď či je všechny deportovat. On sám měl přitom za manželku Ivanu Trump z komunistického Československa. A jejich dcera Ivanka mu u voličů nahání mnoho plusových bodů.

Poněkud paradoxně jsou jednou z nejskloňovanějších věcí v Trumpově kampani hesla proti imigrantům. Alespoň s ohledem na evropský původ Trumpovy exmanželky a Ivančiny matky. Hlavními body se staly zamýšlená zeď před přistěhovalci, kterou chce nechat postavit na hranici s Mexikem, a plán na masovou deportaci ilegálních přistěhovalců či všech cizinců, kteří se v USA dopustili trestného činu.

Podle mexického ministra vnitra Trumpovy plány ƒ„odráží předsudky, rasismus, nebo prostou ignoranci“. Kritika na Trumpa míří z řady stran také v samotných Spojených státech, kde je otázka přistěhovalectví zvlášť citlivá i vzhledem k tomu, že jsou USA zemí, kam ročně přijde vůbec nejvíce imigrantů.

Body u liberálnější části společnosti sbírá kandidát za pomoci své dcery Ivanky, napůl Češky, která se do kampaně aktivně zapojuje. Byla to právě ona, kdo uvedl Trumpa během oznámení kandidatury.

Ivanka Trump po boku táty. S jeho vnoučkem

Do popředí se dostává například její role matky. V neděli se objevily fotky, kde doprovází otce na newyorském heliportu a v ruce přitom drží svého malého syna Josepha. Trump s dcerou a vnoučkem pózoval u helikoptéry se zdviženým palcem a v kšiltovce ze své kampaně. Z tvrdého kritika imigrantů jako by se alespoň na chvíli stal hodný děda.

Trumpova dcera Ivanka má hned dva potomky - vedle Josepha i malou Arabellu, obě pak s manželem Jaredem Kushnerem, vlastníkem vydavatelství The New York Observer.

Pomůže otci s hlasy voliček?

Trump je také považován mnohými za sexistu vzhledem k výrokům na adresu žen. Nepomohl tomu ani střet s televizní moderátorkou Megan Kelly, která se ho během televizní debaty ptala na jeho urážky žen. Trump podle svých kritiků naznačil, že na něj útočila, protože měla menstruaci. „Bylo poznat, jak jí krev teče z očí, jak jí krev teče - víte odkud,“ říkal Trump v CNN. On sám narážky na ženskou periodu popřel.

„Mám skvělé vztahy s ženami v byznysu. Jsou úžasné vedoucí pracovnice. Jsou to zabijáci, jsou fenomenální,“ tvrdil následně Trump v televizi ABC. Svůj dobrý vztah k druhému pohlaví se pokusil zdůraznit právě rodinnými fotkami s pohlednou dcerou Ivankou. Vylepšit otcův obrázek u voliček se snaží ostatně i samotná Ivanka, která svého otce neváhá označovat za „úžasného vizionáře“, jako tomu bylo nedávno při jejím vstupu na televizi CNBC.

Kamarádky s Chelsea Clinton

Během kampaně je Ivanka vidět podstatně více než její nevlastní matka - Trumpova současná manželka Melania. Pikantní je také to, že na druhé straně barikády - v táboru další prezidentské kandidátky Hillary Clinton - stojí pro změnu dcera Hillary Chelsea.

Ivanka Trump a Chelsea Clinton jsou totiž kamarádky, které navíc pojí podobné osudy, upozorňuje CNN. Vyrůstání ve slavné rodině a v prostředí americké elity, dosažení důležitých pozic v rodinných podnicích i to, že jsou v 33, respektive 35 letech obě matkami malých dětí. Jenže právě souboj jejich rodičů může být pro jejich kamarádství prubířským kamenem

Manželství s Češkou 

Matka Ivanky Trump Ivana se narodila v někdejším Gottwaldově jako ZelníčkováDonalda Trumpa si vzala v roce 1977 a mají spolu vedle Ivanky i syny Donalda Johna Jr. a Erica Fredericka. Zatímco Ivana Trump již s manželem dávno není, 33letá podnikatelka se zkušenostmi z modelingu Ivanka Trump stojí po otcově boku i během prezidentské kampaně.

Miliardář Trump by se totiž rád stal novým americkým prezidentem a Ivanka je tak nyní „první dcerou“ amerického kandidáta. Kromě toho je výkonnou viceprezidentkou v The Trump Organization, společnosti působící na trhu s nemovitostmi.  

Doporučujeme
iFender ( 25. února 2016 12:24 )

Chce to trochu diferencovat.Amerika U.S.A. byla vzdy pristehovaleckou zemi.Myslim,ze Triska ,Zelnickova etc.byli vzdelani lide,lide co neco umeli a vychovali patricne svoje potomky.Kdyby si americane sve hranice nechranili tak tam maji celou tu luzu,svoloc,Gesindel z Mexika.

santamonica ( 28. srpna 2015 13:30 )

No, az se ti podari v zivote vydelat nejakych 8 miliard dolaru, tak se budes taky vsude cpat

santamonica ( 28. srpna 2015 13:28 )

Mate naprostou pravdu, tosco28. Trump broji proti ILEGALNIM imigrantum, ale zda se, ze tohle nechapou ani jeho odpurci v USA. Anebo proste tohle malinke sluvko ignoruji. My obycejni lide to ale dokazeme rozlisit, a tim padem ma Donald 28% podpurcu, oproti Jebovi, ktery se krci dole se 7%. Donald rekne to co vsichni vime, ale nesmime, z duvodu politicke korektnosti, vyslovit. A prot ma muj

tosca28 ( 25. srpna 2015 12:53 )

hele ty kuni ksichte, az se vyznas trosku v americkem pravu, tak sem neco napis, zatim pises osloviny.Zkus si precist 14 amendment jejich ustavy a potom neco kecej o americkem obcanstvi.

tosca28 ( 25. srpna 2015 12:51 )

No ono to je Blesku.cz trosku jinak, alr to bys nebyl bulvar, aby sis to trosku pozmenil, ze? On totiz Trum neutoci na legalni pristehovalce, ale na ILEGALY, kterych je v USA priblizne 16 milionu a stoji kazdehoha Americana rocne tisice dolaru, protoze ilegalove maji vse zdarma, at jsou to skoly, ve skolach zradlo, zdravotni pojisteni, bydleni a podobne. Takze podruhe az se budes Blesku.cz zase navazet do Trumpa, tak nezapomen, ze existuji v Cesku lide, kteri umi anglicky a nemaji problem s rozeznavanim slova legalni pristehovale a ilegalni pristehovalec. My take bojujeme prot ilegalum,ze ale to je v poradku, u nas se to smi, ale v emeryce neee, pitomci

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa