Okamura čelil exekuci kvůli prohranému soudu. Vynadal za to svým advokátům

Tomio Okamura vysvětlil, proč měl problém s exekucí
Autor: simao - 
27. 7. 2015
22:22

A zase ty peníze. Kolem financí se točily spory při rozvratu Úsvitu, kde byl Tomio Okamura svržen z čela hnutí. Po odchodu pryč a založení vlastního hnutí se však objevily u Okamury finanční potíže opět. Avšak zcela jiného druhu. Po prohraném soudním sporu nezaplatil, co měl, a bylo proti němu dokonce zahájeno exekuční řízení! Okamura však Blesk.cz sdělil, že šlo jen o chybu jeho advokátů.

Okamura prohrál soudní spor s Transparency International, nezaplatil soudní výlohy a bylo proti němu zahájeno exekuční řízení, informovala TV Nova.

Ještě jako šéf Úsvitu totiž podal Okamura na organizaci žalobu – dokonce chtěl, aby soud zrušil její českou pobočku. Znelíbila se mu patrně poté, co jej před prezidentskými volbami v prosinci 2012 označila za kandidáta, který měl nejméně transparentní kampaň. Okamura se do Transparency International s vervou pustil a uváděl, že organizace se dopustila několika trestních činů. Ani nyní ji na Nově nešetřil. "Transparecy International je prolhaná a zmanipulovaná organizace," vzkázal ve zprávě Nově.

Jenže letos v březnu soud rozhodl v neprospěch Okamury, který dle jeho verdiktu nebyl oprávněn rozpuštění pobočky žádat. S rozsudkem bylo spjato i uhrazení soudních výloh, jenže ty Okamura včas neuhradil. A tak v reportáži TV Nova ukázali dokument o zahájení exekučního řízení. Na dotaz Blesk.cz však Okamura uvedl, že již dal vše do pořádku. "Žádná exekuce na mne vedena není," vzkázal esemeskou současný šéf SPD (Svoboda a Přímá demokracie).

Šlo přitom o necelých dvacet tisíc. "Dne 24. 7. jsem uhradil částku 19 602 Kč (devatenáct tisíc šest set dva korun) určenou na náhradu soudních výloh – o titulu a termínu úhrady jsem nebyl vinou mých advokátů včas informován. V okamžiku, kdy jsem obdržel výzvu k úhradě, což bylo 24. 7., jsem částku ihned zaplatil a bylo mi dnes ráno přes mého advokáta exekutorem potvrzeno, že žádná exekuce na mne již není vedena, jelikož byl dluh uhrazen," uvedl pro Blesk.cz Okamura.

Za pochybení prý česko-japonský podnikatel a politik vynadal svým advokátům. "Vše se tedy vyřídilo během jednoho pracovního dne a moji advokáti dostali ode mne vynadáno, že mají příště lépe hlídat termíny," dodal Okamura, který se v minulosti netajil tím, že ho exekutoři nesnáší, protože našemu systému exekutorů říká státem posvěcená lichva. Okamura navrhoval v minulosti např. zestátnění exekutorské činnosti, aby skončil byznys s dluhy, který podle něj u nás bují. Shodou okolností se pak sám nyní na okamžik stal dlužníkem a terčem exekutorů.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
1912 ( 28. července 2015 07:02 )

Jen čtvát proti člověku co to chce zde napravit no prostě svi..ně jsou tu stále co útočí za podpory těch politických bes .. tíí co jim slouží !!!

maxovskej ( 28. července 2015 06:20 )

Zase mediální snaha pošpinit pana Okamuru a to kvůli pár tisícům tady je ale patrné jaký hyenismus exekuce v Česku jsou, exekutoři se dají přirovnat k hejnu supů a toto kapitalistické nedemokratické svinstvo se jednou zakáže je to hnus,,

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa