Ministr dopravy bude mít novou náměstkyni: Jde o Ťokovu asistentku!

 (Autor: Blesk - Ladislav Křivan)
Autor: ČTK - 
5. května 2015
08:17

Novou náměstkyní ministra dopravy Dana Ťoka (ANO) se stane dosavadní ředitelka sekce jeho kabinetu Lenka Voplatková. Do loňského listopadu Voplatková pracovala jako asistentka vedení Skansky včetně tehdejšího generálního ředitele Ťoka.

Ministr podle dnešní Mladé fronty DNES (MFD) hájí její povýšení novým služebním zákonem, který nepočítá s funkcí vrchního ředitele.

Voplatková se stane jedním ze sedmi náměstků, před Ťokovým nástupem na ministerstvo měl úřad o tři náměstky méně, uvedl list. Dalším náměstkem se stane i dosavadní ředitel legislativně právní sekce Jakub Kopřiva.

Pod Voplatkovou, která má podle MFD jen bakalářský titul z Univerzity Jana Amose Komenského, budou spadat vnější vztahy ministerstva či bezpečnost na silnicích včetně agendy Besipu.

Podle bývalého ministra dopravy za ODS Zbyňka Stanjury má každý ministr právo přivést si vlastního šéfa svého kabinetu. „Je to nefér k příštímu ministrovi,“ komentoval jmenování Voplatkové náměstkyní. Považuje to navíc za popření slibů vlády, že bude šetřit a efektivněji řídit veřejnou správu.

Ministerstvo dopravy plánuje přerozdělení sekcí mezi jednotlivé náměstky a od 1. června chystá dílčí úpravy organizační struktury s cílem ji sladit s novým služebním zákonem.

diella ( 5. května 2015 13:14 )

Prostě " SI TO" zařídíme ! a necháme si to platit ze státního.

zlymikes ( 5. května 2015 10:35 )

Kurňa,Blesku, kde je její fotky, ať to můžeme přehodnotit, zda tak nebo

salto ( 5. května 2015 10:21 )

Že by cesta vzhůru - per vagina??? No, nebylo by to poprvé

aronak ( 5. května 2015 08:57 )

 a před tím švindlkurzem z UJAK vystudovala alespoň základku?

lynx ( 5. května 2015 08:38 )

Taky dře po nocích jako kůň? Pohlavní asistentku je třeba řádně zaplatit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud