Zoufalý pokus zadluženého Řecka: Za okupaci nám Němci dluží 7,6 bilionu!

Autor: ČTK, shp - 
7. 4. 2015
08:46

V Evropské unii dluží, kam se podívají, a tak vymýšlejí stále nové způsoby, jak obohatit zadluženou řeckou kasu. Náměstek řeckého ministra financí Dimitris Mardas prohlásil, že zemi dluží Německo v reparacích za nacistickou okupaci z druhé světové války 7,6 bilionu Kč.

Podle náměstka řeckého ministra financí Dimitrise Mardase dluží Německo Řecku v reparacích za nacistickou okupaci z druhé světové války téměř 279 miliard eur (7,6 bilionu Kč). Mardas to řekl před parlamentní komisí sestavenou nynější řeckou vládou premiéra Alexise Tsiprase, která se má německými reparacemi zabývat.

Emotivní kampaň požadující válečná odškodnění je v Řecku vedena již několik desetiletí jak vládami, tak i občany. Atény ale doposud nebyly s to vyčíslit celkové nároky. Tsipras obviňuje Německo za utrpení, kterému musí Řekové čelit v návaznosti na jednání mezi Řeckem a jeho mezinárodními věřiteli ohledně splácení úvěrů.

Parlamentní výbor vzniklý před několika dny se zabývá také otázkou splacení takzvané okupační půjčky, kterou bezúročně získalo nacistické Německo od řecké centrální banky. Podle Mardase její nynější hodnota je 10,3 miliardy eur (282,7 miliardy Kč).

Německo veškeré snahy o odškodnění odmítá s tím, že své závazky v minulosti již splnilo. Například v roce 1960 zaplatilo Aténám 115 milionů německých marek (nyní 60 milionů eur). Požadavek Atén je podle německé vlády jen snahou odpoutat pozornost od vážných finančních problémů, kterým země čelí.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tgbg ( 7. dubna 2015 19:28 )

7,6 bilionů? To by Řekům vystačilo na měsíc.

ejvm1712 ( 7. dubna 2015 12:40 )

Každý den tam jel vlak obsahující kontejnery uranu. Cena nevyčíslitelná. Zůstat to nám,tak tu máme zlatý silnice. Tím ovšem nekončily další a další dodávky směr Rusko-textil,boty a další zboží.

ejvm1712 ( 7. dubna 2015 12:37 )

To je obdivuhodný jak se tihle p o l o c i k á n i dokáží vymluvit na to,že jsou líní jak veš.

bobo017 ( 7. dubna 2015 11:48 )

tuba24: jen pro info z historie, 2 světovou válku začalo 1.9.1939 Německo a Slovensko, Sovětský Svaz se přidal po 14 dnech. A je pravda že jste byli všichni stejní.

salto ( 7. dubna 2015 11:45 )

Ty raděj každýmu

Zobrazit celou diskusi
Další videa