Válka protokolářů na Hradě: Vyhrál Forejt, Mynářův kůň odchází

19. 3. 2015
10:14

Jeho rezignace už ležela na stole prezidenta republiky Miloše Zemana. Nakonec ale z války hradních protokolářů odchází jako vítěz. Jindřich Forejt zůstává šéfem protokolu. Miroslav Sklenář z Hradu odchází.

Přestože se Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý snažili, nebylo jim to nic platné. Zeman svého oblíbence Forejta podržel. Podle informací Hospodářských novin je ten, kdo odchází, Miroslav Sklenář. Podal prý výpověď a 1. dubna už na Hrad nedorazí.

Podle deníku dostal nabídku, kterou bylo těžké odmítnout. Čínské formě bude pomáhat otevřít pobočku v Česku. O jakou přesně jde, ale upřesnit nechtěl. "Domluvili jsme se, že se k odchodu nebudu nijak vyjadřovat," uvedl.

Na Sklenáře na Hradě zbyla příprava programu první dámy. Forejt měl oficiálně na starost přípravu zahraničních akcí a významných domácích událostí. Bývalý přítel Kateřiny Zemanové Vladimír Kruliš organizoval prezidentovy výjezdy do regionů.

Forejt zažil na Hradě tři hlavy státu – nastoupil do Kanceláře prezidenta republiky jako stážista v roce 2002. Tedy za Václava Havla. Plný úvazek získal v roce 2004, za Klause. "Myslím, že to byl nejlepší protokolista, jakého za sto let tato země měla," řekl o Forejtovi Václav Klaus v době, kdy byl ještě český prezident. 

Doporučujeme
tomik007 ( 19. března 2015 13:34 )

Zda se Mynar to uz doklepe bez proverky

salto ( 19. března 2015 13:28 )

Válka..., kam na to choděj? Kdysi se prodávala Večerní Praha a kamelot vyvolával OPEŘENEC PROMLUVIL (po čertech Husák měl zásadní projev), lidi brali VP jako blázni no a pak si přečetli cca 4 řádky, jak papoušek po roce řekl - dobý den

kukuku ( 19. března 2015 13:07 )

Mně zas rozum nebere, že úderníci z abtajlunku pro bezpečnostní prověrky doteď nedokázali vyprodukovat závěr - jestli je Mynář bezpečný nebo nebezpečný.

mirkazam ( 19. března 2015 11:45 )

Mynářův kůň odchází,a kdy přijde na řadu pan Mynář ,který do dnes nemá bezpečnostní prověrku ????

kafickomlicko ( 19. března 2015 10:56 )

Voprsklej jak lázenská veverka v Teplicích.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa