Krnáčová o mladém Stropnickém: Chybí mu pokora! V jeho výchově se stala chyba

Autor: Jaroslav Šimáček - 
11. března 2015
15:41

Adriana Krnáčová (54) si nebere servítky. Po „debilech“, kteří mohou za problémy Blanky, se pustila do svého náměstka Matěje Stropnického. Kolem jeho osoby panuje v pražské koalici poměrně dusno, primátorka nyní přiložila pod kotel. 31letý Stropnický má dle ní nedostatek pokory i zkušeností. Co na to ministrův syn říká?

Primátorka Krnáčová (ANO) v rozhovoru pro deník E15 mluvila o sporu kvůli svému „zelenému“ náměstkovi Matěji Stropnickému. „To stále řešíme,“ poukázala Krnáčová na jednání s Trojkoalicí (zelení, lidovci a starostové). Při dotazu, zda by měl Stropnický zůstat ve své funkci, či odejít, označila svého náměstka za nezkušeného zelenáče, se kterým není snadná řeč.

„Odpovím jako matka: někde v jeho výchově se stala chyba. Má nedostatek pokory, zkušeností. Pro mě je velice těžké mu něco vysvětlovat. Řízení magistrátu není sport nějakého aktivisty. To je práce na celý úvazek,“ řekla pro E15 Krnáčová, která má tři děti, všechny již dospělé. 

Na výtku k výchově reagovala s nadhledem Stropnického matka a scénáristka Lucie Stropnická. „Jeho počínání samozřejmě sleduji a mluvíme o tom. Jeho rozhodnutí vůbec neovlivňuji, nechci se motat do věcí, kterým nerozumím,“ řekla Blesk.cz Stropnická a ke slovům primátorky dodala: „To je jen takové, že to řekla mezi řečí, to beru úsměvně. Já jsem spíš smířlivý typ, já myslím, že dohodou se dojde dál než nějakými invektivami.“ Stropnická je exmanželkou ministra obrany Martina Stropnického (ANO) a dcerou zesnulého legendárního textaře Zdeňka Borovce.

Stropnický: Nevyrůstal jsem v soudružských školách

Blesk.cz se podařilo sehnat i vyjádření Matěje Stropnického, kterého slova primátorky překvapila. „Ode mě se úplně nedá očekávat, že budu poslouchat na slovo. Já prostě nemám za sebou ty soudružský školy a studoval jsem ve školách, ve kterých jsme byli zvyklí debatovat o názorech na základě faktů, které jsou na stole. A to je ta výchova, která mě nějakým způsobem formovala vedle té domácí. Jestli je to špatně, anebo ne, to já nevím. Já si myslím, že je to spíš správně,“ reagoval pro Blesk.cz na kritiku Stropnický.

K výtce na politickou nezkušenost uvedl: „Já se politikou aktivně zabývám 12 let, jsem od roku 2006 na Praze 3, jsem dva a půl roku místostarostou, jsem 5 let ve vedení Strany zelených. Stačí snad tento výčet.“ Odmítá i to, že by se politice nevěnoval na plný úvazek. „Já chodím na magistrát v době, kdy většina kanceláří má zhasnuto a odcházím, když většina kanceláří má zase zhasnuto. Většinou to poznám podle toho, kolik kolegů tu má ještě zaparkované auto. Chodím pěšky,“ dodal Blesk.cz Stropnický.

Krnáčová tak přidala další rázné vyjádření, kterými v poslední době nešetří. Rozlítily ji především průtahy kolem otevření tunelu Blanka, kde navlhly kabely a bude nutná jejich výměna. Projektanta nejprve označila za debila, poté v emotivním vystoupení dodala: „Já se chci omluvit za to minulé vyjádření, že na tom stavu, který se momentálně nachází na tunelu Blanka, že za to může debil. Já jsem zjistila, že tam je podstatně více debilů, kteří za to můžou.“

„Jedna věc je vyjadřování se, druhá věc je rázný postup. Já jsem určitě příznivcem rázného postupu vůči firmám, které neplní své povinnosti. Já bych to asi řekl jinak, ale postupoval bych asi podobně jako ona,“ komentoval slova Krnáčové o „debilech“ Matěj Stropnický.

Jenže koaliční partneři vyvolali v Praze po vleklých sporech dohodovací řízení, které patrně rozhodne o osudu koalice. Na jeho konci může totiž kterýkoli z partnerů vypovědět koaliční smlouvu. Pro koalici by to byl průšvih, má nyní 33 hlasů v 65členném zastupitelstvu. Rozloží koalici spor kolem Stropnického, k němuž se nyní primátorka vyjádřila? „Není to zase tak zlé, jak to vypadá. Já mám pocit, že si s paní primátorkou docela rozumím. To její vyjádření mě trochu překvapilo, nechtěl bych z toho ale usuzovat na nějaké celkové hodnocení komunikace. Já myslím, že spolu máme vlastně přátelský vztah. Paní primátorka říká některé věci rychle a já to tak beru,“ dodal Blesk.cz Stropnický. Osud pražské koalice je však nadále ve hvězdách.   

Video Krnáčová: Na debilech v Blance trvá, za tunel nevylučuje arbitráž - David Vaníček, Jan Jedlička, Lukáš Červený

ma-ka ( 25. března 2015 17:00 )

Nedorostlej malej zamindrákovenej b.beček..... kterej si hrozně nechává knírek, kterej mu ještě ani pořádně neroste... Ten už od pohledu potřebuje vyliskat a nechat makat.

salto ( 12. března 2015 10:49 )

Zlatá mládež???

salto ( 12. března 2015 10:49 )

Holt je to produkt z horních deseti tisíc

ad-ga ( 12. března 2015 09:03 )

Krnáčová má houby co kritizovat, sama si do huby nevidí.

kraken.666 ( 11. března 2015 23:02 )

prrdellis (_!_)..tobě chybí pořádnej wocas v hubě!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud