Babišovo hnutí v pondělí večer vyjádřilo nedůvěru vlastní primátorce. Adriana Krnáčová přesto nenašla ani pár minut na to, aby překvapivý krok okomentovala do kamer a mikrofonů čekajících novinářů.

Reportér Blesk.cz zaznamenal zmatky, které tým Krnáčové předvedl přímo na magistrátu. „Nejdřív tisková konference měla být, pak zase že ne. Následně se rozhodlo, že bude. Pět minut před začátkem ale padlo rozhodnutí, že nebude. A pak přišel magistrátní mluvčí Řepka, rozdal prohlášení a odešel,“ všiml si Matěj Smlsal.

„Měli jsme na to jenom čtvrthodinu. Nenašli jsme žádnou chvíli na to, aby se mohli vyjádřit, takže se omezili pouze na toto písemné prohlášení,“ snažil se vysvětlovat Řepka. Do přesvědčivosti měl daleko. Novináři přitom nebyli jediní, kdo čekal na podrobnosti. Mezi nimi čekal například i lidovecký radní Jan Wolf.

Video
délka: 00:40.52

Mluvčí pražského magistrátu Vladimír Řepka rozdává prohlášení primátorky Adriany Krnáčové (ANO) Matěj Smlsal

Babiš neví, proč by měla jít Krnáčová z kola ven

„Já jsem svolal na dnešek předsednictvo strany za účasti našich zastupitelů na magistrátě, pražského předsednictva a paní primátorky. Není potřeba to zbytečně dramatizovat, problém v Praze je hlavně problém s panem Stropnickým, komentoval situaci šéf hnutí Andrej Babiš.

Video
délka: 01:44.80

Celý komentář Andreje Babiše k situaci na pražské radnici. Blesk / Zuzana Štíchová

Na otázku, zda on sám důvěru v Adrianu Krnáčovou má, odpověděl vyhýbavě: „Já si to vyslechnu, neumím to teď hodnotit, protože nemůžu řešit všechno. Je potřeba, aby paní primátorka lépe komunikovala. Ten problém večer vyřešíme. Babiš dodal, že nemá žádné informace, kvůli kterým by musela Krnáčová svůj post opustit.

Prohlášení Adriany Krnáčové:

Dámy a pánové, hezké poledne,

připravila jsem si jen krátké tiskové prohlášení, které má okomentovat nastalou situaci a možná utišit i spekulace, které se šíří v médiích.

Usnesení krajského předsednictva neberu na lehkou váhu, ale v zásadě se jen ztotožnilo s tím, co jsme probírali minulý týden na zastupitelském klubu hnutí ANO. Tam mi zastupitelé vytkli špatnou komunikaci, a to jak dovnitř klubu, tak i do médií, kde se nepovedlo dobře vysvětlit Pražanům a novinářům některé kroky, které hnutí ANO na magistrátu podniklo.

Uznávám. Komunikace není mou nejsilnější stránkou, a proto jsem tuto kritiku přijala a rozhodla se, že na sobě v tomto ohledu budu pracovat.

Podle mého názoru by byla škoda zahodit tvrdou práci a energii mnoha lidí kolem tunelu Blanka, Opencard, pražských taxikářů a teď nově hlavně nulové tolerance hazardu nebo Pražských stavebních předpisů.

Zároveň se dnes večer sejdu s panem předsedou Babišem a vedením hnutí ANO a doufám, že se situace vysvětlí tak, abychom mohli dále pracovat na úkolech, které nás čekají.