Zeman: Na červené karty došly peníze! V USA mi tleskalo 16 tisíc Američanů

6. 3. 2015
16:31

I na závěr své návštěvy Plzeňského kraje to neopomněl Miloš Zeman zmínit. Do západních Čech se vydal po návratu z konference ve Washingtonu a liboval si, že mu na ní tleskalo 16 tisíc Američanů při jeho proslovu o hrozbě islámského terorismu. Naopak zmínil, že ubývá demonstrantů s červenými kartami. Organizátorům podle něj došly peníze!

Zemana čekala na závěr návštěvy v Plzeňském kraji cesta do Nýřan a Kralovic. Každé správné město má přitom podle něj mít vlastní vlajku. Zeman na to upozornil, když připínal prezidentskou stuhu na prapor v Nýřanech. Povzdechl si však, že v severočeském Varnsdorfu prapor nemají. „Řekli mi, že by stál 50 tisíc Kč. Ty lidi tam nezakořenili, stále jsou náplava v tom Varnsdorfu. To vy nejste,“ prohlásil Zeman při setkání s občany. Diskusi vzal pořádně do svých rukou. Svíral v nich dva mikrofony a žertoval, že „jede stereo“.

Při návštěvě Kralovic ho dívky v krojích přivítaly škvarkovými plackami. „Ochutnám, ale držím dietu. Podívejte se na mne,“ naznačoval prezident, že nedopne sako. Poté dodal, že placky jsou výborné. Občany Kralovic pobavil při podpisu do kroniky města hláškou „Pero vždy vracím“ v narážce na svého předchůdce Václava Klause, upozornil Deník.cz.

Poté se již Zeman vydal na tiskovku na závěr své třídenní návštěvy. Zavzpomínal na ní na svou cestu do Spojených států, kde vystoupil na konferenci AIPAC. A opět se tak trochu kasal... „Samozřejmě mě jako každého politika potěšilo, když při průběhu i na konci mého projevu tleskalo 16 tisíc Američanů vestoje... Na druhé straně musím přiznat, že jsem v Americe neřekl téměř nic jiného, než co jsem řekl při své nedávné přednášce na obdobné pražské konferenci, že nám hrozí nebezpečí radikálního islámského terorismu,“ upozornil Zeman na svá slova o nutnosti společného zásahu proti základnám islamistů pod záštitou RB OSN. 

„Neznám politika, kterého by těšily poloprázdné sály, a znám politiky bez ohledu na stranickou příslušnost, kteří jsou rádi, když si lidé přijdou poslechnout jejich názory. A já samozřejmě mezi takové lidi také patřím,“ uvedl Zeman při tiskovce. Pochvaloval si, že obecně ubylo červených karet proti němu. „Červené karty nejsou vyjádřením protestů proti problémům jakéhokoli, tedy i Plzeňského, kraje, ale mají, nebo spíše měly, jiný význam,“ upozornil Zeman a přidal osobní hypotézu ohledně ubývání demonstrantů: „Organizátorům došly peníze!“

S ohledem na blížící se dvouleté výročí od své inaugurace Zeman uvedl: „Odpovím vám slovy Edith Piaf: Nelituji ničeho.“ Úspěchy i neúspěchy podle něj do života prostě patří. „Když hodnotím dva roky své práce, to nejsou jenom návštěvy krajů, to jsou ne destíky, ale stovky setkání na Hradě a drtivá většina těchto setkání má přímo či nepřímo ekonomický podtext. Myslím si, že prezident je tu od toho, aby pomáhal v rámci svých kompetencí rozvoji české ekonomiky,“ zopakoval Zeman své přesvědčení. Dva roky od inaugurace se pak prý chystá oslavit tradičně. „Oslavu plánuji stejnou jako minulý rok – pozvání těch, kdo mě podporovali, do Španělského sálu, kde jim zahraje Hudba Hradní stráže,“ dodal Zeman.

 

tacoo ( 14. března 2015 23:04 )


at zije zeman!!!

tgbb. ( 8. března 2015 22:38 )

16000 Amíků podplacených CIA - ty jsi blb.

tgbb. ( 8. března 2015 22:34 )

U nás se jim zatím jen nadává do blbečků, před Kremlem je už rovnou střílejí. Ale i k nám ten pokrok přijde.

alenam ( 8. března 2015 13:44 )

Bravo? Za co? Za kecy jaké vedou všichni? Bravo by se dalo říct kdyby s tím něco udělal nebo se přičinil aby s tím bylo něco uděláno. Toho se ale od Zemana nedočkáme

lev1 ( 8. března 2015 12:10 )

Bravo ZemanNárod přímo prahne po zrušení zlodějských koncesionářských poplatků

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa