Z krásné Alex je paní Mynářová: Kancléři šel za svědka prezident Zeman!

Autor: simao, kon, vr - 
28. 2. 2015
12:15

Za svědka se jim vydal Miloš Zeman, mezi svatebčany nechyběla ani první dáma Ivana. Moravská svatba kancléře Vratislava Mynáře a moderátorky ČT Alexandry Noskové se odehrála v kostele v Osvětimanech, kde si novomanželé řekli své ano a dali první manželský polibek. Průběh byl na katolický obřad tradiční. Následoval přesun do Mynářova penzionu Malovaný!

Krémově světlé svatební šaty s výstřihem a odhalenými zády si oblékla pohledná moderátorka Alex, na které nebylo těhotenství na první pohled poznat. Na její velký den s hradním kancléřem Mynářem vyrazil i Miloš Zeman, dokonce jako svědek. Nervozitu vystřídaly úsměvy. A prezident, který na svatbu svého kancléře vyrazil v tmavém obleku a bílé košili s modrou kravatou, jistě neopomněl nevěstě udělit náležitý kompliment.

Svatba Mynáře s Alex: Novomanželé spolu se ženichovým svědkem Milošem ZemanemFoto:  Foto Blesk - Zbyněk Pecák, Ladislav Křivan

Obřad začal v poledne v kostele v Osvětimanech. Nevěsta s kyticí tulipánů v ruce za bití zvonů vstoupila do kostela, kam se vměstnalo odhadem 40 svatebních hostů. Vzhledem k účasti hlavy státu na vše bedlivě dohlížela ochranka. V kostele sv. Havla byl naplánován katolický obřad. Své ano si prominentní pár řekl zhruba ve 12:27 a následovala výměna prstenů a první manželský polibek!

Svatba Mynáře s Alex: Hradní kancléř s televizní moderátorkou si řekli své ano v kostele v OsvětimanechFoto:  Foto Blesk - Zbyněk Pecák, Ladislav Křivan

Průběh byl s ohledem na svatbu v kostele poměrně tradiční. Ministranti vytvořili u vchodu špalír, ceremonii vedl kněz ve zlato-bílém hábitu. Hudbu obstaral varhaník a zazněly i známé písně Ave Maria a Hallelujah, ale také Time to say goodbye, kterou proslavil tenor Andrea Bocelli.

V jeden moment se hudebního nástroje chopil i samotný kněz - novomanželům zahrál na kytaru. Svatebčany pak pobavil poučováním kancléře Mynáře o tom, jak má milovat svou pohlednou partnerku. "Manželství bez chutě není ono. Vždyť I Pavol Habera zpíval písničku Mám na teba chuť a nemyslel jenom tu fyzickou," pronesl farář.

Svatba Mynáře s Alex: Z moderátorky ČT Noskové je paní MynářováFoto:  Foto Blesk - Zbyněk Pecák, Ladislav Křivan

Prezident Zeman přitom při příchodu usedl na levou stranu kostela hned za ženicha a nevěstu. Kancléř Mynář patrně přehnanou trémou netrpěl. Rozdával úsměvy na všechny strany a čekal na příchod nevěsty. Na obřadu nechyběla ani první dáma Ivana Zemanová, která usedla hned v první lavici hlavní lodě osvětimanského kostela.

Svatba Mynáře s Alex: V kostele nechyběla ani první dáma Ivana ZemanováFoto:  Foto Blesk - Zbyněk Pecák, Ladislav Křivan

S ohledem na významnou událost byl kostel náležitě nazdoben. Nechyběly židle pro novomanžele s bílým saténovým přehozem, růžové mašle a velké kytice, laděné do vínové plus bílé a růžové lilie. Moderátorka Alex se ujala v průběhu obřadu i čtení z listu apoštolů. Jinak klasika - podpisy novomanželů, svědků, výměna požehnaných prstenů... Novomanželé se přitom domluvili na užívání společného příjmení - a tak se z krásné a elegantní Alex stala paní Mynářová. Za svědka jí šel její bratr Aleš Nosek.

Svatba kancléře Mynáře s krásnou Alex: Společné focení před kostelemSvatba kancléře Mynáře s krásnou Alex: Společné focení před kostelem | Foto Blesk - Ladislav Křivan, Zbyněk Pecák

Zatímco svatebčané včetně Zemana přijeli na obřad autobusem, do kterého po konci ceremonie a společném focení na schodech před kostelem opět nastoupili, novomanželé se svezli luxusním mercedesem.

I následný program byl tradiční. Při svatební hostině ženich v proslovu děkoval svatebčanům - rodinám a všem blízkým - za to, že přišli, následoval přípitek se šampaňským.

Novomanželé si pochutnali společně na knedlíčkové polévce, jako hlavní chod se podávala svíčková. I svatební tabule dodržela barvy, které si nevěsta se ženichem vybrali - bílou, růžovou a vínovou. A jelikož šlo o moravskou svatbu, na stole nesmělo chybět ani bílé víno. Po svatebním obědě se pak novomanželé a svatebčané přesunuli do kancléřova "království" - penzionu Malovaný, kde pokračoval další program.

Svatba kancléře Mynáře s krásnou Alex: Polibek ženicha a nevěsty před kostelemFoto:  Foto Blesk - Ladislav Křivan, Zbyněk Pecák

Podívejte se na video ze svatby:

Video Svatba kancléře Mynáře - Vera Renovica,Jiří Janecký

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

ingmarie ( 2. března 2015 11:39 )

 Alexandře po třicítce ujíždí vlak a zabezpečený a ne příliš bystrý , bohatý staroch se hodí. To je v pořádku. Jenom nevím proč ta svatba nebyla v pravoslavném kostele , když právě k tomu všichni svatebčané inklinují?

mord ( 1. března 2015 13:04 )

 darebák a mafián se zenil. Prisel s nim zachlastat pro ruský hradní žvanil. Nic výjimečneho se nestalo

vercus30 ( 1. března 2015 10:43 )

 Pan Mynář je fešák a Alex kočka. Gratuluji a mějte se rádi

pgga ( 1. března 2015 06:09 )

pgga ( 1. března 2015 06:09 )

To je buranov

Zobrazit celou diskusi
Další videa