Spící Ransdorf se probral, knížete nazval kaziš*kem a zase usnul

Miloslav Ransdorf je zkrátka spáč! Usnul na lavici v europarlamentu, na tomto bílém gauči to však měl o něco pohodlnější  (Autor: INT, Twitter)
Autor: Jaroslav Šimáček - 
19. února 2015
18:23

Miloslav Ransdorf je zkrátka notorický spáč. Usne však nejen při jednání v europarlamentu, ale i při běžném čekání! Politik z KSČM zamhouřil oči tentokrát na bílé pohovce na návštěvě v jednom vydavatelském domě. Zato v České televizi byl Ransdorf pořádně čilý. A na Karla Schwarzenberga opět vytáhl kaziš*ka!

Komunista Ransdorf si loni prodloužil své působení v europarlamentu, kde si nejen dobře vydělá, ale občas se i slušně prospí. Problém usnout nemá však ani na sjezdu KSČM či jinde. Co na tom, že jednání snímají kamery...

Foto spícího Ransdorfa dal tentokrát na Twitter novinář Jakub Kalenský, který k fotce vtipně poznamenal: „Máme v baráku pana europoslance. Zjevně si svou práci nosí všude s sebou.“ Nutno dodat, že se pod jeho hojně sdíleným příspěvkem rozjela vášnivá diskuze. Tady pár zdařilých tweetů od diskutujících: „Zvukový záznam by nebyl? Prý i ten stojí za to.“ „Nejlepší vzbuzení je soudružským polibkem.“ „Svázal bych mu tkaničky...“

Ransdorf: Kníže je kaziš*k a za tím si stojím

Europoslanec Ransdorf však byl tento týden naopak velmi čilý v Událostech, komentářích na České televizi. Navezl se tam právě do Schwarzenberga. A to při příležitosti debaty o české zahraniční politice. „Jde o to mluvit racionálně a nějakým způsobem reflektovat národní zájmy. To v České republice není. Jestliže v minulosti se třeba věnoval české zahraniční politice Karel Schwarzenberg... Já jsem ho kdysi nazval kaziš*kem českého exportu. Já si myslím, že na tom můžu trvat,“ řekl „spáč“ Ransdorf o knížeti a vyzdvihoval obchodní vztahy mj. s Ruskem a narážel na Schwarzenbergův apel na přihlížení k dodržování lidských práv u zemí, se kterými Česko obchoduje.

„Já se tady musím zastat pana Schwarzenberga. To přeci není jenom o slově ‚racionálně‘. Každý to můžeme vnímat jinak a vnímat jiný akcent zahraniční politiky. My vnímáme jako důležité prosazovat ochranu lidských práv, postupovat v havlovské tradici a export pro nás není jedinou modlou. Takže si neříkejme, že pokud někdo chrání a podporuje lidská práva v zahraničí a upozorňuje na jejich porušování v některých koutech světa, tak je, promiňte, ten termín, který jste použil – tři tečky – české politiky,“ reagoval v ČT na „probuzeného“ a nabuzeného Ransdorfa europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil.

123automobil ( 25. února 2015 11:19 )

tgbg ( 20. února 2015 16:14 )

Spící a lenivý komunista!! Jak příznačná poloha pro komunistu. Komunisti jsou lenivá a prolhaná spodina lidstva.

zauber ( 20. února 2015 13:51 )

Spící kníže si toho vůbec nevšiml a Kalousek byl zrovna v nalejvárně.

salto ( 20. února 2015 08:59 )

ravenna. ( 19. února 2015 20:15 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud