Klaus kritizoval Zemana: To nemůže myslet snad ani on vážně!

Klaus do pořadu Partie nepřišel pozitivně naladěn a kritizoval vše, co mohl.
Autor: ČTK - 
4. ledna 2015
16:16

Kritika vlády, Evropské unie, bývalých spolupracovníků i prezidenta. Václav Klaus v Partii na Primě nenechal na nikom a na ničem nit suchou. Česko prý směřuje k policejnímu státu a že by tato vláda dávala lidem nadějí nemůže podle exprezidenta myslet vážně snad ani Miloš Zeman.

"Vůbec nechci bojovat proti naději, ale že by tato vláda dala lidem naději, to snad ani Miloš Zeman nemohl myslet úplně vážně," prohlásil Klaus. Dodal, že sice nynější vláda o kousek stabilizovala politickou situaci po pádu vlády Petra Nečase (ODS), ale všechny strany jsou podle něj vyčpělé a některé jsou prý dokonce spíše antistrany.

"Pořád se bojím finanční situace, která tady je, protože někdo bude muset ty dluhy někdy začít splácet," uvedl. Obává se rovněž posilování postavení státních zástupců. "Mám pocit, že to vede k nákroku k nebezpečnému policejnímu systému," doplnil.

Mezi chybami vlády zmínil například i zrušení zdravotnických poplatků, zavedení porodného na další dítě nebo zmatek v daních. "Regulační poplatky byly každopádně krok správným směrem. Doktor nám něco dává, takže že bych nemohl dát sumu, která se blíží ceně tramvajového lístku, je hloupost. Je to hloupost sociální demokracie, že se nechala vmanévrovat do toho, aby prosadila zrušení poplatků," řekl. "A děti buď chcete, nebo nechcete. A ne proto, abyste dostávali porodné," dodal.

Přestože se s nynějším prezidentem jeho předchůdce neshodl v názoru na vládu, jednotní jsou v názorech na situaci na Ukrajině. Konflikt mezi ukrajinskými vládními silami a proruskými separatisty na východě Ukrajiny podle Klause vyhrocuje Evropská unie a USA, které svádí rozdmýchání krize na Rusko. Podobně se vyjadřuje v médiích i Zeman, v sobotním rozhovoru pro deník Právo označil předsedu ukrajinské vlády Arsenije Jaceňuka za "premiéra války".

Přes shody v názorech na Ukrajinu si však Klaus postěžoval, že Zemanovi média odpouštějí více než jemu. Současný prezident má prý rovněž větší prostor v médiích, míní exprezident.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

9rot6 ( 7. ledna 2015 08:52 )

Vážený pane či paní, komunisti nemuseli nic přidávat, proto že důchody byly vyvážené, nebylo bezdomovců, nikdo lidem nebral léty získané výhody za pracovní aktivitu,každý měl práci a to včetně romského etnika,byl založen důchodový fond,který se za vlády tohoto pána rozplynul jak pára nad hrncem a ještě v době předsednictví EU poslal p. Paroubek ódésáky do dějin, za což se mu vládce hradu odměnil tím, že jej jako vítěze předčasných voleb nejmenoval premiérem, ale vytvořil další neschopnou vládu ódésáku s topkou a VV,které potom musel odvolat nový vládce hradu, úžasné co říkáte!

123automobil ( 6. ledna 2015 11:51 )

123automobil ( 6. ledna 2015 11:50 )

123automobil ( 6. ledna 2015 11:49 )

123automobil ( 6. ledna 2015 11:49 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud