Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Klausovy 73. narozeniny: Bez Livie, ale se syny, pivečkem, Zemanem i Nečasem!

Autor: Jaroslav Šimáček - 
18. června 2014
17:33

Také prezident Miloš Zeman dorazil na zahradní slavnost Václava Klause, kterému bude ve čtvrtek 73 let. Exprezident proto uspořádal oslavu ve svém Institutu v Praze na Hanspaulce. Dorazila řada známých tváří včetně expremiéra Petra Nečase. Stejně jako Zeman i Klaus se však akce účastnil bez dámského doprovodu.

Počasí krásné, modré nebe jako vymetené. Václav Klaus si pro svou oslavu nevybral špatný den. Před 73 lety, 19. června 1941, se přitom narodil účetnímu Václavovi a pokladní a průvodkyni Marii. Rodina nemohla na oslavě Klausových narozenin chybět. Přišli synové Václav i Jan, sedminásobný dědeček Klaus se mohl potěšit i s nejmladším vnoučetem, malou Verunkou.

Jen manželku Livii nebylo nikde vidět - pracovní povinnosti české velvyslankyně na Slovensku ji na Klausovu zahradní slavnost nepustily. "Paní Klausová má povinnosti v Bratislavě a dnes nedorazí. Nebo kdyby dorazila, tak by to bylo pro mě velké překvapení. To by bylo teda potajnu," řekl Blesku oslavenec.

Bez manželky však přijel také Klausův nástupce na Hradě Miloš Zeman, se kterým si Klaus připil pivem. "Já chodím o holi a ty sportuješ. Takže dovol mi, abych ti blahopřál k obrovské vitalitě, kterou ti upřímně česky závidím," pronesl Zeman při přípitku.

Video KLAUS SLAVIL 73. NAROZENINY - Vera Renovica a Redakce
Video se připravuje ...

Také expremiér a bývalý šéf ODS Petr Nečas nechal svou ženu Janu doma. Působil však uvolněným dojmem, usmíval se, i když je to rok, co odstartovala kauza Nagyová, která ho stála politickou kariéru. Tu měl Nečas stejně jako Klaus spjatou s ODS - a právě z řad občanských demokratů dorazil i její další bývalý šéf Martin Kuba. Nikoli však sám, ale s mladou a pohlednou přítelkyní Denisou.

Před bílými stany s občerstvením pak nechyběla ani řada dalších známých tváří - zpěvák Ondřej Hejma, arcibiskup Dominik Duka, exprimátor Prahy Pavel Bém, děkan z VŠE Miroslav Ševčík, exředitel Národní galerie Milan Knížák, bývalý šéf Novy Vladimír Železný či Jana Bobošíková, která Klausovi přinesla obří kytici.

anezat ( 21. června 2014 21:16 )

Klausův mladší syn je docela fešák, přesto je jen na jedné fotce. Škoda. Nejhezčí záběry - s Janem Klausem, Miroslavem Ševčíkem a Bobošíkovou. Je dost smutné, že se najdou lidé, kteří mu vystrojí tuto oslavu - za co? Dost se divím, že Nečas přijel sám. Je bohužel pořád vysmátý jak h.o.v.a.ď.á.k.

anezat ( 21. června 2014 21:06 )

123automobil ( 19. června 2014 15:31 )

Nakopat jim všem pr...!!!!

pepatiso ( 19. června 2014 13:57 )

pyjem nebo brkem?Teď nevím!

pepatiso ( 19. června 2014 13:56 )

kde?mám se přidat?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa