Šéf zdravotnictví Němeček pařil v baru! ... když nadlidi hlasovali o rozpočtu!

Autor: Eva Pospíšilová, lmk, Michaela Remešová - 
12. 12. 2014
05:01

Kdopak nám to vlál v ulicích Prahy ve chvíli, kdy Sněmovna schvalovala rozpočet na příští rok? Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (42, ČSSD). Místo aby se rval o každou korunu pro svůj resort, byl v baru.

Redakce žádala ve středu o schůzku s ministrem zdravotnictví. Chtěli jsme od něho slyšet komentář k fotografiím, na nichž jeho řidič podivně kšeftoval na parkovišti s kontrabandem z kufru vládní limuzíny. (Blesk informoval včera.) Schůzka prý nebyla možná kvůli „pracovnímu vytížení ministra Němečka“: Teď už to chápeme. Alespoň podle fotografií, které tentýž den pořídili naši fotografové.

Středa, zhruba deset minut před jednou odpolední. Ve Sněmovně vrcholil boj o státní rozpočet na příští rok, přerozdělovaly se poslední peníze. Ministra Němečka, jehož resort neustále žadoní o další peníze navíc, už to ale zřejmě nezajímalo. Jeho limuzína zastavila před Mad barem (Šíleným barem) na Malé Straně a on vkráčel dovnitř.

„Byl tady s nějakým mužem. Dal si medailonky z vepřové panenky s kaparovým přelivem, k tomu si objednali pivo a colu s něčím (nejspíš rumem), ale objednávce jsme moc nerozuměli. Pití točili. Zdrželi se asi hodinu a půl, možná tři čtvrtě,“ vylíčili Blesku svědci poledního dýchánku, ze kterého ministr i jeho společník odjeli limuzínou v povznesené náladě. Ministr na předním sedadle, jeho doprovod na zadním…

Pracant ministr

Ve Sněmovně tou dobou pokračovalo jednání. Němeček se na něm ale ani odpoledne nezastavil. Dál byl omluven z pracovních důvodů. Jak proto den trávil? „Pracovní den ministra začal podobně jako každý den, tedy po sedmé hodině, nastudováním materiálu pro jednání na plénu Senátu. Po osmé se přesunul do Senátu, kde se účastnil jednání o zákonu týkajícího se lázeňské péče. Okolo jedenácté hodiny se vrátil zpět na ministerstvo, kde byla až do večera domluvena, vyjma přibližně hodinového oběda mimo ministerstvo, řada pracovních jednání,“ řekla k tomu mluvčí Štěpánka Čechová a doplnila i důvod, proč nejméně dva měsíce nikdo Němečka ve Sněmovně neviděl: „Pan ministr není poslancem a zasedání se účastní vždy, když Sněmovna projednává zdravotnické materiály.“

Je asi zbytečné dodávat, že ministr zdravotnictví chyběl ve Sněmovně i včera při interpelacích členů vlády. Jeho umírající docházka by potřebovala asi léčbu…

S kým pařil?

Michal Sochor

  • - Dělal reportéra na Nově
  • - Poté vystupoval nějaký čas jako mluvčí Prahy 4
  • - Na ministerstvu zdravotnictví se pohybuje v Oddělení poradců a strategií, které spadá pod Sekci Kabinet ministra

Teď už přijde?

Poslanci budou ještě nejspíš muset 22. prosince zasednout do sněmovních lavic. Senát totiž vrátil několik zákonů, které je potřeba znova projednat. Mimo jiné o dani z přidané hodnoty a navrhl na rok 2016 odložit zavedení jedenadvacetiprocentní sazby DPH pro prodej stavebních pozemků. Horní komora vrátila Sněmovně také lázeňskou novelu, která má umožnit, aby pacienti po závažné operaci mohli jet do lázní na účet zdravotní pojišťovny nejméně na čtyři týdny místo nynějších tří. Tak uvidíme, jestli tentokrát Němeček přijde.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

dzery ( 13. prosince 2014 12:24 )

tomik007 ( 12. prosince 2014 17:11 )

 Z minsterstva dopravy ty buzny vysypaly a ony se jen presypaly kousek vedle...

koko365 ( 12. prosince 2014 16:24 )

 Babiš ho srovná... Hurvínek ( Sobotka ) bude taky šoupat nohama.

marie60 ( 12. prosince 2014 13:47 )

marie60 ( 12. prosince 2014 13:43 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa