Babišova žena dostane řetěz primátora! Prahu povede Krnáčová, shodla se koalice

Autor: simao, ČTK - 
31. 10. 2014
15:29

Praze vůbec poprvé povládne žena. A rázná. Na Adrianě Krnáčové (ANO) se totiž shodla budoucí koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice. Kdo dál usedne v radě města? Třeba Matěj Stropnický. Naopak kontroverzní vyjednavač koalice a pravomocně odsouzený zastupitel Karel Březina (ČSSD) na seznamu chybí!

Krnáčová dotáhla ANO v Praze k volebnímu vítězství v komunálkách a nyní již patrně nic nebrání, aby se stala novou pražskou primátorkou. Primátorský řetěz tak vůbec poprvé skončí na ladném ženském krčku.

Znamená to tak definitivní konec nadějí pro dosluhujícího primátora Tomáše Hudečka, který si však situaci zkomplikoval svým odchodem z TOP 09. Ta skončila v pražských volbách druhá a jde do opozice. V 65členném zastupitelstvu mají bez Hudečka 15 mandátů. Není jasné, koho primátor podpoří...

Vyjednávací týmy nové pražské koalice pak dohodly i složení rady města. Babišovo hnutí ANO bude zastupovat Michal Hašek (jen shoda jmen s hejtmanem z ČSSD), Libor Hadrava, Radek Lacko a Eva Kislingerová. Zatímco Krnáčová chce mít na starosti veřejnou správu a protikorupční strategii, na její spolu straníky připadne patrně odpovědnost za majetek, či bezpečnost.

Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) vyšle do vedení města šéfa pražských lidovců Jana Wolfa a Janu Plamínkovou. A také syna ministra obrany, "zeleného" Matěje Stropnického. Měl by být radním pro územní rozvoj, pikantní na tom je, že Stropnickému tento týden zabavila kriminálka pracovní počítač, což by podle spekulací mohlo souviset s údajnými machinacemi s byty na Praze 3. Stropnický to však označil za snahu zdiskreditovat ho!

Odsouzený Březina chybí

Seznam radních ještě musí projednat zastupitelské kluby koaličních stran. Koaliční strany také ještě budou jednat o jednotlivých výborech. ČSSD chce do rady vyslat Petra Dolínka a Irenu Ropkovou. Třetí jméno zveřejní v pondělí. Nepůjde však o ostříleného politika a exministra Karla Březinu, který pražskou koalici dojednával (nikoli poprvé).

Březina má totiž velký škraloup - je pravomocně odsouzený! Kvůli podvodu v pražském dopravním podniku. Březina sám uvedl, že radním proto nebude, i když s rozsudkem nesouhlasí a chce podat dovolání k Nejvyššímu soudu. Podle pravomocného rozsudku pobíral Březina od března 2007 do srpna 2011 v DPP neoprávněně plat, protože funkci předsedy dozorčí rady vykonávat nesměl.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
tomik007 ( 1. listopadu 2014 15:21 )

vim vic nezli ostatni

tomik007 ( 1. listopadu 2014 15:18 )

KRADOUSEK je take nesmlouvavy a energicky - ocekavam peknou dovoczinu.

tomik007 ( 1. listopadu 2014 15:16 )

ZKUSTE VY VOLOVE NAVRHNOUT ZA PRIMATORA NITRY CECHA A STRCEJ VAS NA DOZIVOTI DO CVOKARNY !!!!!

tomik007 ( 1. listopadu 2014 15:13 )

MAGYARI si vylamali zuby na Czobolandu - tak tedka zkusi PRAGL

alenam ( 1. listopadu 2014 11:23 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa