Neděle 1. října 2023
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Polojasno 20°C

ANO ovládne Prahu: Krnáčová primátorkou? V pyžamu si chodím pro housky, prozradila

Autor: simao, ČTK - 
22. října 2014
14:45

Vypadá to čím dál jasněji. Praze povládne ANO! Spolu s ČSSD a Trojkoalicí. Babišovo hnutí obsadí post primátora místo TOP 09, ta ostrouhá. Je přitom reálné, že šéfem Prahy bude vůbec poprvé žena. Nakročeno k tomu má Adriana Krnáčová, která prozradila, jak se jí v Praze žije.

Kdo povládne po komunálních volbách Praze? Scénáře se objevily různé. Brzy však začalo vyjednávat o koalici vítězné ANO s ČSSD a Trojkoalicí, ve které jsou lidovci, zelení a starostové. Tahle domluva, založená i na půdorysu současné Sobotkovy vlády, vypadá na spadnutí. Strany již domluvily obrysy programu, ale také rozložení sil v pražské radě, která má celkem 11 členů. 5 míst v radě dostane ANO. Včetně primátora. Další 3 místa v radě bude mít ČSSD a taktéž 3 Trojkoalice.

Právo první noci má prý ANO

Z kola ven je tak TOP 09, kterou již opustil i dosluhující primátor Tomáš Hudeček. Přesto Topka zkusila domluvit vlastní koalici - a vyšachovat vítěze voleb ANO. Dala prý nabídku ODS a také ČSSD. Právě sociálním demokratům slíbila post primátora. Mohl se jím stát lídr ČSSD v Praze a šéf nemocnice v Motole Miloslav Ludvík. Ten však nabídku odmítl. "Hnutí ANO má právo první noci, s TOP 09 není o čem jednat. Tady se musí respektovat výsledek voleb," upozornil Ludvík.

A tak to vypadá, že by Praha mohla mít v čele ženu - náměstkyni ministra vnitra Adrianu Krnáčovou, která stejně jako šéf ANO Andrej Babiš pochází ze Slovenska a říká o sobě, že není moc velký rétor.

Krnáčová primátorkou?

"Já prostě ty věci raději dělám," řekla Krnáčová v rozhovoru pro MF Dnes, ve kterém třeba prozradila, co jí v metropoli nejvíce leze na nervy. "Já žiju v Bubenči a jsem tam velice spokojená, protože u nás na Puškinově náměstí si chodím v pyžamu pro housky. A nic mi nehrozí. To je samozřejmě štěstí této lokality a životní kvalita, kterou na sídlištích moc nepotkávám," řekla Krnáčová MfD.

Na sebe si prý chce vzít chod úřadu a legislativu. "Kolegům radním klidně ponechám ostatní resorty, které je zajímají a kde se mohou víc zviditelnit. Já o fotografie nového mláděte v zoo nebo v novém tunelu moc nestojím," dodala nyní hlavní adeptka na primátora.

Ruka v rukávě však definitivně ještě není. Strany musí doladit programové prohlášení. Jednat o něm budou zastupitelské kluby ve čtvrtek. Najdou se v nich zajímavá jména. Za ČSSD třeba exministr Karel Březina. Na obsazení resortů v radě přijde čas později. "Musíme nejdříve dopracovat programovou shodu. Teprve pak se můžeme bavit o rozdělení resortů. Ještě je na to příliš brzy," řekl předseda pražské SZ a lídr Trojkoalice Petr Štěpánek.

Zástupci ANO, ČSSD a Trojkoalice se přitom již domluvili na některých bodech programového prohlášení. Shodli se např. na stavbě metra D či zlevnění roční jízdenky na MHD. Domluvili se i na nulové toleranci hazardu v Praze a na přísnější ochraně nezastavěných území.

sars ( 26. listopadu 2014 11:44 )

 Příští primátor by mohl být Ukrajinec.

sars ( 26. listopadu 2014 11:42 )

 Hudeček taky bez diskuze, to je plátek zaprodanej.

ivoadler ( 26. listopadu 2014 09:40 )

Viz můj příspěvek výše.

ivoadler ( 26. listopadu 2014 09:38 )

Tak nevím, chtěl jsem komentovat odchod čumáčka Hudečka z pražské radnice, ale žádná možnost komentovat tam není, ač jsou tam komentáře uvedeny. Blesk asi nadbíhá Schwarzenbergovi a tak diskusi zrušil. No, že Krnáčová není z Prahy, to by snad nevadilo, zvlášť, pokud by to vedlo k rozbití těch pražských klik. V Praze je to samej klikař.

aurora45 ( 23. října 2014 15:54 )

Super. Teď jsem jinde četla, že bude potřebovat ochranku. Jeden diskutér ovšem hned reagoval, že ta nepotřebuje ani kondom.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud