DISKUZE: Škromach chce prý na Hrad. Chcete hovory z bazénku?

Autor: simao - 
3. října 2014
11:20

Když se objevil na selfie s Milošem Zemanem a T. G. Masarykem, byl to teprve začátek! Zdeněk Škromach (ČSSD) má totiž vážné prezidentské ambice. Začíná prý svou kandidaturu na hlavu státu brát vážně. Chtěli byste hovory nikoli z Lán, ale od bazénku?

Současný prezident Zeman obnovil v červnu 2013 tradici Hovorů z Lán, které proslavil první polistopadový prezident Václav Havel. Poprvé se vysílalo v březnu 1990. Pokud by se dalším českým prezidentem stal Zdeněk Škromach, je otázkou, zda by se tradice zachovala.

Bodrý sociální demokrat jde s dobou, projevuje se hodně na sociálních sítích a již legendárními jsou jeho "hovory od bazénku". O Škromachovi jako kandidátovi na prezidenta se přitom již v průběhu léta spekulovalo. Ozvali se příznivci, ale také odpůrci, kteří by mu naopak cestu na Hrad rádi případně zkomplikovali. "Kdyby nás měl reprezentovat pan Škromach v bazénku, asi bych musel reagovat," upozornil kněz Tomáš Halík.

Jsem připraven, hlásí Škromach

Sám Škromach nyní v rozhovoru pro rádio Impuls přiznal: "Mám pocit, že to začínám brát čím dál tím vážněji, protože se ukazuje, že třeba reakce pana Halíka nebo pana Klause ukázaly, že to zjevně vzali vážně, a nakonec se mi ozývá i spousta lidí, kteří chtějí být mými rádci."  

Nového prezidenta sice budou Češi volit na začátku roku 2018, spekulace o Škromachovy však přesto zaujaly. "Já stavím na takové té lidovosti. Ty tři roky jsou samozřejmě ještě dlouhá doba, ale to, co se odehrálo po tom prohlášení, mě utvrzuje, že bych to měl začít brát vážně. Beru to vážně s úsměvem," dodal Škromach.

Oproti dřívějšku je z něj přitom střízlík, shodil takřka 30 kilo a dostal se s váhou pod metrák. Politicky však zůstává i po nespěšném puči v ČSSD těžkou váhou. Stále je ho vidět i slyšet. "Už jsem byl v politice lecčím – poslancem, senátorem, ministrem, místopředsedou vlády. Je samozřejmě ještě spousta postů, na kterých jsem nebyl...," řekl Škromach v září v rozhovoru pro Reflex.

A dodal se vtipem, sobě vlastním: "Svým způsobem byly jakousi předehrou už moje pověstné hovory z bazénku, taková parodie Hovorů z Lán. Někdy se dají nevážně sdělovat i vážné věci. Nemám ve zvyku se nikam cpát. Ale chci říct: Ano, jsem připraven. Pokud bude po mých službách poptávka, tak do toho můžu jít."

Dokážete si Zdeňka Škromacha představit jako českého prezidenta? Vyjádřete svůj názor v naší diskuzi!

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

dzery ( 4. října 2014 09:23 )

Asi soudíš podle sebe.

hony23 ( 3. října 2014 13:40 )

Kalousek není o nic arogantnější, než současný prezident. Němcová a Fišerová? Nemusím je, ale obě by podle mého byly lepší, než Zeman nebo Škromach! Každý tu píše, koho nechce prezidentem, ale nikdo nenapíše, koho by chtěl...

hejhej ( 3. října 2014 13:24 )

Škromach není nic, jen blábolí o ničem. Sebevědomí mu nechybí, potřeboval by být k sobě alespoň trochu kritický. Než takový prezident, tak to raději nějakého komika, aby byla alespoň sranda. Snad se najde nějaký vzdělaný, seriozní kandidát. Jenom NE!! arogantní Kalousek ,hloupý Benda,knihovnice Němcová neb herečka Fišerová. Doufejmě, že pokud bude kníže ještě živ, nebude chtít opět kandidovat

hony23 ( 3. října 2014 12:51 )

Nejhorší na tom je, že tu není jediný silný kandidát, který by mohl podobným kreaturám zabránit v cestě na Hrad! Nebo by snad byl Babiš lepší? Nebo Sobotka? Nebo vůdce opozice Kalousek? Nebo vás napadá nějaký nepolitik? Máteli nějaký dobrý tip, tak sems ním...

jonn ( 3. října 2014 12:44 )

Kdo by tu prasečí hlavu volil Toho by nechtěli ani do Zetoru svazáka pitomího .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud