Kalousek na policii kvůli trafikám: Zastal se Petra Nečase!

Miroslav Kalousek byl opět na policii vypovídat v kauze Nagyová
Autor: simao, ČTK - 
23. 4. 2014
15:10

Miroslav Kalousek opět vyrazil na policejní ústředí na Perštýn. Vypovídat kvůli trafikám pro exposlance ODS - tentokrát však kvůli obvinění expremiéra Petra Nečase. Toho se však zastal. Stále prý nechápe, jaký trestný čin by mohl udělat. A korupci v jeho počínání nevidí. 

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) dnes znovu vypovídal v kauze údajných trafik pro exposlance ODS Petra Tluchoře, Martina Šnajdra a Ivana Fuksu. Ti měli přijmout místa ve státních a polostátních podnicích výměnou za to, že složí své poslanecké mandáty a ustoupí vládnímu balíčku, který byl důležitý pro tehdejší Nečasův kabinet. Obviněn je kromě své ženy Jany Nečasové (dříve Nagyové) i expremiér Petr Nečas. A Fuksův někdejší náměstek Roman Boček.

Kalousek v tom korupci nevidí

Kalousek dnes při výslechu strávil v sídle ÚOOZ na Perštýně zhruba hodinu a půl. Novinářům poté sdělil, že vyšetřovatele odkázal na svou předchozí výpověď z loňského června. Vypovídal totiž již podruhé. Doplňujícím dotazům se však nevyhnul.

Podle exministra financí šlo o standardní výpověď, při které neměl pocit, že by vyšetřování nějak výrazně pokročilo. "Já jsem hodinu a půl odpovídal na otázky a z toho si těžko můžu udělat nějaký obrázek. Jenom se dál cítím naprosto nevzdělán pro to, abych pochopil, jak se někdo může dopustit korupce, když se vzdá pozice za 90 000 měsíčně a poté přijme pozici za 35 000 měsíčně, to mi stále ještě nedošlo," uvedl dnes Kalousek. Na policii musel vypovídat znovu, protože minulý rok se vyjadřoval k obvinění trojice exposlanců. Nyní se vyjadřoval přímo k obvinění expremiéra.

Právník: Šlo o důležitou výpověď

Nečasův advokát Josef Lžičař k tomu uvedl, že obsah dnešního výslechu byl k jeho klientu Nečasovi příznivý. "Myslím si, že ta výpověď je dnes důležitá pro trestní řízení," uvedl po Kalouskově výslechu právník Lžičař. Také podle něj exposlanci přešli z lepších platových podmínek do horších. Samotní exposlanci v novém procesním postavení obviněných a svědků ke kauze vypovídali na konci března. Tluchoř s Fuksou však odmítli poskytnout výpověď, za což každý z nich dostal pořádkovou pokutu 20 000 korun. Kauza údajného podplacení přitom vedla k pádu Nečasovy vlády.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

franta15 ( 14. června 2014 18:46 )

Nečas má úplnou pravdu, všechno co se stalo bylo vykonstruované tak, aby se našel někdo kdo to celé odnese. Měla to být ODS, protože Kalouskovi šlo v konečném důsledku o to, že chtěl aby TOP09 převzala roli lídra pravice. Sám čelí všelijakým obviněním a to co si štěbetají práci na střeše se opravdu stalo, jenže-s naší prolhanou justicí se nikdy nechtěli najít důvody pro to, aby byl Kalousek obvinění.Mezitím jsme každý den mohli vidět,jak to u nás se soudy chodí. Žádný nezávislý soud, všechno dirigují lidi, kteří ani nebyli přímo v politice. A Nečas o tom věděl svoje! Nevyužil možností zbavit se Kalouska a tak Kalousek zrušil jeho. A Nečas šel jenom jako beránek na porážku a obrátilo mu to život hore nohami. ODS bohužel ani teď nemá sílu na to, aby tento podraz TOP09 vrátila! Rozhodně ne s jeho současným vedením, což jsou političtí diletanti, kteří nesahají Kalouskovi ani po kotníky. ODS zbabrala církevní restituce,tam tady Kalousek zabodoval a teď už Sobotka restituce úplně vzdal.To je to nejhorší co mohl udělat a za to ho dějiny někdy později tvrdě odsoudí. Ka louskovy "církevní restituce"-stejně obrovský tunel jako předtím "Klausova privatizace". Tito lidé vejdou do dějin a my-tupé ovce jenom s otevřenou pusou zíráme! Neznám názor Babiše, ale za to že tato vláda restituce nezastavila by ji "někdo" měl poslat do kopru! Čím dřív, tím líp!!! Pane prezidente Zemane, dělejte prosím něco!!! Referendum o restitucích by mělo být a vláda by to podle něho měla znovu přehodnotit. Nebo by ji měli lidi nechat znovu padnout!!!

franta15 ( 14. června 2014 18:30 )

Tak Kalousek se zastal Nečase? A není to nějak pomýlené? Nečas jako premiér měl vhodit Kalouskovi jeho balíček na hlavu, měl ho odvolat, měl podat trestní oznámení na Kalouskovy spojence, kteří tunelovali státní rozpočet a vedly republiku ke krachu. Viník za špatnou ekonomickou situaci u nás je Kalousek, který tak dlouho všechny "škrtil", až nás všechny opravdu uškrtil. Zatímco naši sousedé se dávno z krize dostali /Slovensko, Polsko,aj./ se přijetím Kalouskovic balíčku podepsal pod to, že na jedné straně jsme úplně umrtvili investice a rozvoj a na druhé straně jsme sebrali všem peníze aby se peníze mohly utrácet a ekonomika roztáčet. Většina normálních lidí žila v tu dobu v totálním "šoku" z toho, že se jim snížily příjmy /mj.všichni státní zaměstnanci/, firmy neměly peníze a propouštěly lidi anebo nikoho nepřijímali, lidé měli samé půjčky, exekuce, zvýšené výdaje skrz zvýšení DPH u "všeho" a nárůstu inflace. Všechno se zastavilo a čekalo se na to, tak to dopadne. Zatímco stát utrácel z rozpočtu obrovské částky /úplně zbytečně/ za projekty, které byly úplně zbytečné, peníze chyběli jinde aby nastartovaly nějaký rozvoj. To Kalousek je zodpovědný za miliardové škody, které svými hloupými rozhodnutími způsobil. Nečas se snažil prosadit Kalouskovy ptákoviny a právě tímto se dostal do potíží na které nakonec sám doplatil. Nezničil a neodvolal Kalouska a tak právě Kalousek je zodpovědný za to, co se mu jako slabému premiérovi stalo. Slabší premiér doplatil na nezodpovědného predátora a přivedl ke krachu jak republiku, tak nás lidi a taky premiéra. To co se potom stalo se nedalo už nijak zastavit, ale Nečas určitě není ten hlavní viník celé této situace. To je Kalousek a jeho maskot kníže, který taktéž Kalouskovi podepsal bianco směnku a dal mu volnou ruku. Proč nesedí Drábek, ale jenom jeho náměstek. Náměstek nemůže být zodpovědný za to, že podepsal to na co neměl oprávnění. To je zodpovědnost ministra, ale ten člověk je pořád tam kde byl, zatímco by měl být zodpovědný

tomik007 ( 5. května 2014 09:25 )

Zruda zrudu kreje

romous69 ( 29. dubna 2014 18:19 )

Otázka je, jestli byl výjimečně střízlivý. Jinak jeho svědectví nemá cenu: http://www.stream.cz/blanik/10001922-prohibice

verasum ( 28. dubna 2014 16:36 )

TOP 09 a ODS - stejná zlodějská pakáž, vrána k vráně sedá a vrána vráně oči nevyklove... Nic jiného jsem ani od nich nečekala.Výslech pana Trauteenberka musí být žůžo, to jeho huhlíní, k tomu není co dodat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa